لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۵

کرونا در بند زنان زندان اوین؛‌ تست کرونای نیلوفر بیانی و سه زندانی دیگر مثبت اعلام شد


 نیلوفر بیانی - آرشیو
نیلوفر بیانی - آرشیو

نیلوفر بیانی، فعال محیط زیست زندانی در ایران پس از ابتلا به ویروس کرونا به بند قرنطینه زندان اوین منتقل شد.

به گزارش وب‌سایت خبری امتداد،‌ با مثبت شدن تست کرونای نیلوفر بیانی، فعال محیط زیست زندانی و سه زندانی دیگر در بند زنان زندان اوین، که به دلیل داشتن علایم این بیماری روز پنجشنبه ۷ مرداد ماه از آنها تست پی‌سی‌آر گرفته شده بود،‌ این زندانیان به قرنطینه زندان منتقل شده‌اند.

همچنین در ادامه این گزارش آمده است: «طی دو هفته گذشته بیش از نیمی از زندانیان بند زنان زندان اوین به دلیل ابتلا به کرونا به مرخصی آمده‌اند.»

پیشتر صدای آمریکا از ابتلای زندانیان زن در ایران به ویروس کرونا خبر داده بود. اواخر تیرماه، عالیه مطلب‌زاده، خبرنگار عکاس و فعال حقوق زنان در یک گفت‌وگوی تلفنی و از درون بند زنان زندانیان سیاسی گفته بود زندانیان با وضعیت نامناسبی روبرو هستند و به امکانات مناسب دسترسی ندارند. او در گفت‌وگویی تلفنی با همسرش صدرا عبداللهی وضعیت دورن بند را بحرانی خواند.

نیلوفر بیانی، یکی از فعالان محیط زیست زندانی، از سوی دادگاه انقلاب به اتهام «همکاری با آمریکا» به ١٠ سال حبس و رد وجوه دریافتی محکوم شده است.

مریم کلارن فرزند ناهید تقوی، ‌زندانی دوتابعیتی ایرانی – آلمانی در زندان اوین نیز با ارسال متنی به صدای آمریکا، خبر از مثبت اعلام شدن تست کرونای خانم تقوی در زندان اوین را داد و وضعیت سلامت مادرش را نامساعد اعلام کرد و گفت که از تب، لرز، و درد شدید اعضای بدن خود رنج می‌برد.

همچنین اوایل مرداد ماه نیز صدای آمریکا در گزارشی خبر ابتلای گیتی پورفاضل، وکیل دادگستری و از امضاء کنندگان بیانیه درخواست استعفای آیت‌الله علی خامنه‌ای، به بیماری کرونا را به نقل از رامینا هل فروش نوه،‌ خانم پورفاضل منتشر کرده بود.

XS
SM
MD
LG