لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

هزینه کفن و دفن «۵۰۰هزار تومانی» در تهران؛ عضو شورای شهر می‌گوید هر تهرانی یک «قبر مجانی» دارد


کرونا در ایران. آرشیو
کرونا در ایران. آرشیو

در پی افزایش آمار شیوع و گسترش ویروس کرونا در تهران و دیگر شهر‌های ایران، ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران، شرایط «بهشت‌زهرا» را به شدت بحرانی اعلام کرد و گفت: «چنین وضعیتی تاکنون بی‌سابقه بوده» است.

خانم خداکرمی، با اشاره به افزایش موارد مرگ و میر، به خبرگزاری فارس گفت بیمارستان‌ها لبریز از بیماران کرونایی شده است.

او گفت اکنون بیش از ۱۸۵ فوت ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به آمار مرگ و میر روزانه در تهران اضافه شده است.

به گفته خانم خداکرمی، آمار روزانه کفن و دفن در بهشت زهرای تهران اکنون حدود ۴۰۰ جسد است که «به عبارتی حجم کار کارکنان بهشت زهرا دوبرابر شده بدون اینکه نیروی انسانی» اضافه شده باشد.

این عضو شورای شهر تهران می‌گوید از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز حدود ۳۶ هزار فوتی ناشی از این بیماری در سامانه بهشت زهرا به ثبت رسیده است،‌ آمار و ارقامی که به گفته او جمعیت سالم یک شهر محسوب می‌شود. بسیاری آمار واقعی را بالاتر از آمار رسمی می‌دانند.

خانم خداکرمی اضافه کرده است که تا کنون ۲۱هزار و ۶۰۰ نفر از مردان تهرانی و ۱۴ هزار و ۴۵۰ نفر از زنان تهرانی به بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

او همچنین گفت در بهشت زهرا برای هر تهرانی یک قبر مجانی در نظر گرفته شده و اگر خانواده‌ای بخواهد متوفی در قطعه‌های خاص دفن شود باید هزینه‌های آن را پرداخت کنند. او گفت هزینه کفن و دفن اما حدود ۵۰۰ هزار تومان است که خانواده‌ها باید بپردازند.

XS
SM
MD
LG