لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۷

کرونا در ایران همچنان قربانی می‌گیرد؛ کارکنان «بهشت زهرا» تا «سه شیفت کاری» مشغول هستند


آرامگاه «بهشت زهرا» در جنوب تهران - بهار ۱۴۰۰
آرامگاه «بهشت زهرا» در جنوب تهران - بهار ۱۴۰۰

در روز ۱۶ تیر، شمار مبتلایان روزانه ویروس کرونا در ایران بر اساس آماری که وزارت بهداشت این کشور ارائه می‌دهد از مرز ۱۷ هزار نفر عبور کرد.

با ثبت ۱۷ هزار و ۲۰۲ مبتلای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به سه میلیون و ۳۰۴ هزار و ۱۳۵ نفر رسید.

همچنین در این ۲۴ ساعت، ۱۶۶ نفر دیگر جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند و شمار کل جانباختگان را به ۸۵ هزار و ۲۶۱ نفر رساندند.

  • افزایش مبتلایان و مرگ و میر در تهران، بهشت زهرا در حال آماده‌باش

علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران می‌گوید تنها در استان تهران ۵ هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های بستری تحت درمان هستند.

او روز گذشته از مراجعه ۱۴ هزار مبتلا به بیمارستان‌های تهران خبر داده بود.

در همین حال، خروج از تهران به هر سمتی ممنوع و مشمول جریمه یک میلیون تومانی شده است و بسیاری از مشاغل و اداره‌های دولتی تعطیل شده‌اند.

این موضوع، با اعتراض اصناف روبرو شده است. قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در گفتگو با «ایلنا» گفته است که اصناف معتقدند اگر قرار به تعطیلی است، همه از جمله بانک‌ها‌ و سازمان‌های مالیاتی هم باید تعطیل شوند و فرق بین کسبه و تجار و بقیه گذاشته نشود، استاندار تهران هم گفته تعطیل کردن در این سطح «غیر ممکن» است.

همزمان با موج پنجم کرونا در تهران و افزایش شمار مرگ و میر، «بهشت زهرا» برای پنجمین بار در ۱۷ ماه گذشته به حالت آماده‌باش درآمد.

سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با اشاره به «افزایش چشمگیر» شمار فوتی‌ها در تهران گفت کارکنان بهشت زهرا در دو تا سه شیفت کاری مشغول فعالیت هستند.

  • سفر به ارمنستان برای واکسن و محدودیتی جدید

روزنامه «همشهری» در گزارشی میدانی از مرز نوردوز، به نقل از سخنگوی گمرک ایران نوشته که در یک روز، ۳۹۰ ایرانی از مرز نوردوز وارد خاک ارمنستان شده‌اند.

سید روح‌الله لطیفی همچنین گفته است که از ابتدای تیرماه تاکنون، ۲ هزار و ۳۲۶ ایرانی تنها از مرز نوردوز به ارمنستان سفر کرده‌اند.

در عین حال گزارش شده که خطوط هواپیمایی ارمنستان تعداد پروازهای خود از ایران به ایروان را به ۱۱ پرواز در هفته رسانده است.

XS
SM
MD
LG