لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۷

نخل طلای افتخاری جشنواره کن به جودی فاستر اهدا می‌شود


جودی فاستر
جودی فاستر

جشنواره فیلم کن جایزه یک عمر دستاورد هنری، یا «نخل طلای افتخاری» خود را به جودی فاستر، سینماگر آمریکایی و برنده دو جایزه اسکار، اهدا می‌کند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، این جایزه افتخاری به پاس سال‌ها حضور درخشان در عرصه سینما و دستاوردهای ارزنده هنری به این‌ بازیگر، کارگردان، و تهیه‌کننده آمریکایی اهدا می‌شود.

جودی فاستر این جایزه را روز ششم ژوئیه و در مراسم افتتاحیه هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن دریافت می‌کند.

این جایزه افتخاری در گذشته به چهره‌هایی مانند ژن مورو، جین فوندا، و انیس واردا اهدا شده و از ارزش و اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.

جودی فاستر برای نخستین بار در سال ۱۹۷۶ و هنگامی که فقط سیزده سال داشت، به عنوان یکی از بازیگران فیلم‌ «راننده تاکسی» ساخته مارتین اسکورسیزی، در جشنواره فیلم کن شرکت کرد.

تاکنون هفت فیلم با هنرنمایی جودی فاستر در این جشنواره سینمایی اکران‌ شده است، که از آن جمله می‌توان به «‌د بیور» به کارگردانی خود او در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد.

جودی فاستر
جودی فاستر

این سینماگر آمریکایی در بیانیه‌ای که در همین رابطه منتشر شد، گفت که جشنواره فیلم کن نقش مهمی در فعالیت‌های او داشته و زندگی او‌ را تغییر داده است.

جودی فاستر در ادامه افزود که همیشه آرزو داشته است آثارش در این جشنواره اکران شود، و بسیار خوشحال و قدردان است که این فرصت چندین بار نصیب او‌ شده است.

هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن به ریاست اسپایک لی، سینماگر آمریکایی، برگزار می‌شود و اسامی فیلم‌های بخش اصلی یا رقابتی را پنجشنبه سوم ژوئن اعلام می‌کنند.

XS
SM
MD
LG