لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

بکتاش آبتین شاعر زندانی در اوین به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافت


بکتاش آبتین، شاعر زندانی، زنجیر شده بر تخت بیمارستان؛ عکس از توییتر محمد رسول‌اف
بکتاش آبتین، شاعر زندانی، زنجیر شده بر تخت بیمارستان؛ عکس از توییتر محمد رسول‌اف

محمد رسول‌اف، کارگردان و فیلم‌ساز سرشناس، عکسی از بکتاش آبتین، زندانی سیاسی، شاعر و عضو کانون نویسندگان ایران منتشر کرده که او را در حالی که پابند به پا دارد و به تخت بیمارستان زنجیر شده است، نشان می‌دهد. آقای آبتین در پی بروز درد در ناحیه بیضه به توصیه بهداری زندان اوین در بیمارستان شهدای تجریش بستری شده است.

آقای رسول‌اف در شرح این عکس که روز ۲۸ تیر منتشر کرده، نوشته است: «شاعر را با پابند زمخت فلزی به تخت بیمارستان بسته‌اند.»

بکتاش آبتین، شاعر و نویسنده، در ماه‌های گذشته در زندان به کووید ۱۹ مبتلا شد و همان زمان خبری مبنی بر بستری شدن او در بهداری زندان اوین منتشر شد.

هرانا گزارش داده است که بکتاش آبتین «در پی بروز درد شدید در ناحیه بیضه» روز یک‌شنبه ۲۷ تیر به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شده است.

بکتاش آبتین به همراه دو نویسنده دیگر، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، با شکایت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از اردیبهشت ۱۳۹۴ به اتهام «تبلیغ علیه نظام و «انتشار نشریه غیرقانونی» بارها برای بازجویی احضار شدند و در نهایت دی ماه ۱۳۹۸ به رأی دادگاه تجدید نظر با حکم زندان مواجه شدند.

آقای آبتین ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ با انتشار ویدئویی به حکم ۱۸ سال زندان خود و دو عضو دیگر کانون نویسندگان واکنش نشان داد و آن را نتیجه «پروند‌سازی» مأموران امنیتی دانست.

XS
SM
MD
LG