لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

هشدار جامعه جهانی بهائیان نسبت به خطر مصادره املاک شهروندان بهائی در ایران


شعار علیه بهایی ها بهائیان
شعار علیه بهایی ها بهائیان

جامعه جهانی بهائیان درباره تصمیم دستگاه قضایی جمهوری اسلامی مبنی بر مصادره زمین‌های شهروندان بهائی استان سمنان هشدار داد.

در اطلاعیه‌ای که جامعه جهانی بهائیان منتشر کرده، آمده است در چهار دهه گذشته توقیف دارایی‌ها و املاک، یکی از روش‌های سرکوب بهائیان ایران به دلیل اعتقاداتشان بوده است و این بار نیز مقام‌های حکومتی با اقدام به مصادره زمین‌های شش بهائی در استان سمنان، موج جدیدی از خفقان اقتصادی علیه این اقلیت دینی را آغاز کرده است.

بنا بر این اطلاعیه، اتهام دادگاه، که آن را دلیل مصادره زمین‌ها عنوان کرده است، تعلق زمین‌ها به موسسات بهائی بوده است. این در حالی است که در سال ۱۳۵۷ حکومت جمهوری اسلامی، موسسات بهائی را بست و حکم رسمی انحلال آنها را در سال ۱۳۶۲ صادر کرد. بنا براین اکنون هیچ ملکی در ایران به موسسات بهائی تعلق ندارد.

این نهاد از گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد و سایر نهادهای بین المللی خواسته است با دخالت خود مانع از آن شوند که حکومت، بهائیان ایران را از داریی‌هایشان محروم سازد.

پیشتر نیز ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا در تاریخ ۱۱ مرداد، حاکی از تخریب منزل سه خانواده‌ بهائی در روستای روشنکوه بخش چهاردانگه شهرستان ساری با حضور نمایندگان تعدادی از سازمان‌های امنیتی و دولتی ایران تخریب بوده است.

XS
SM
MD
LG