لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۲

جروزالم پست:‌ کشتی باری که طی حمله‌ای در اقیانوس هند خسارت دید، پیشتر متعلق به یک تاجر اسرائيلی بود


(عکس تزیینی است)
(عکس تزیینی است)

روزنامه جروزالم پست می گوید یک کشتی باری که روز شنبه رسانه‌های نزیک به ایران گفته بودند اسرائيلی است و در اقیانوس هند هدف قرار گرفت، دو ماه پیش توسط یک تاجر اسرائيلی فروخته شده بود و در زمان حمله تحت تملک هیچ شخص یا شرکت اسرائیلی قرار نداشته ست.

رسانه‌های اسرائیلی شنبه ١٢ تیر، به نقل از شبکه «المیادین» نزدیک به گروه حزب‌الله، مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران، نوشته بودند که این کشتی با «سلاحی نامشخص» در راه عزیمت به امارات متحده عربی مورد حمله قرار گرفت.

جروزالم پست در گزارش خود می گو‌ید این کشتی آسیب دیده است.

به گزارش جروزالم پست، المیادین ادعا کرده بود که «کشتی اسرائیلی قبل از عزیمت به سوی امارات، در بندر جده عربستان سعودی لنگر انداخته بود» و «هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.»

جروزالم پست به نقل از کانال ١٢ اسرائیل گفت این کشتی باری با نام «تیندال» تحت پرچم لیبریا بوده است و در ابتدا به نقل از «منابع اسرائیلی» افزود یک تاجر اسرائیلی مالکیت بخشی از کشتی را دارد اما خدمه آن اسرائیلی نیستند.

به گزارش جروزالم پست، هیچ کدام از خدمه در نتیجه حمله زخمی نشده‌اند.

روزنامه هاآرتص نیز با اشاره به خبر المیادین در این باره نوشته بود، این حمله در ادامه «تنش فزاینده» میان اسرائیل و ایران در آب‌های منطقه است.

XS
SM
MD
LG