لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۱

شبه نظامیان کرد برای بازسازی کوبانی آماده می شوند


جنگ با پیکارجویان داعش در چند جبهه در سوریه و عراق ادامه دارد. شبه نظامیان کرد سوری آماده تهاجم برای آزاد سازی روستاهای اطراف شهر سوری کوبانی در مرز ترکیه هستند. پیشمرگه های کرد در عراق برای پس راندن داعش از شهر کرکوک می جنگند. در همین حال ، به گفته ارتش آمریکا ، در حملات هوایی ائتلاف بین المللی در عراق ، کارشناس سلاح های شیمیایی داعش کشته شد.

شبه نظامیان کرد سوری که پس از یک نبرد ۵ ماهه و با پشتیبانی حملات هوایی ائتلاف بین المللی شهر کوبانی را از پیکارجویان داعش پاکسازی کردند می گویند ، اکنون برای بازسازی این شهر که آثار تخریب در سراسر آن دیده می شود ، به کمک های بین المللی نیاز دارند. انور مسلم رئیس هیات مدیره بخش کوبانی ، یکی از سه بخش تشیکل دهنده منطقه خودمختار کردها در شهر کوبانی می گوید ، این شهر نماد جنگ علیه تروریسم است ، و ابراز امیدواری می کند ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا برای بازسازی کوبانی و مراکز آموزشی و بهداشتی کمک کند.

اصلی ترین گروه کردهای سوری موسوم به ی پ گ می گوید ، آماده است برای آزاد سازی روستاهای اطراف کوبانی وارد جنگ با داعش شود.

جنگ با داعش در جبهه های دیگر ، در عراق ، نیز ، ادامه دارد.

پیشمرگه های کرد اکنون برای پس راندن داعش از شهر کرکوک در 290 کیلومتری بغداد می جنگند. در انفجار یک اتومبیل بمب گذاری شده در روز جمعه در مقابل هتلی تعطیل شده در مرکز این شهر دستکم دو تن زخمی شدند. همچنین در روز جمعه ، یک فرمانده ارشد نظامی کرد و دست کم هشت پیشمرگه کرد در درگیری با پیکارجویان داعش جان خود را از دست دادند.

به گزارش بخش کردی صدای آمریکا در کرکوک در جنگ روز گذشته کردها با داعش شماری از پیکارجویان کشته و زخمی شدند.

در همین حال ، ارتش آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد ، در حملات هوایی هفته گذشته نیروهای ائتلاف بین المللی ، ابو مالک کارشناس سلاح های شیمیایی داعش در نزدیکی شهر موصل در عراق کشته شد. ارتش آمریکا می گوید ، ابو مالک متخصص سلاح های شیمیایی در دوران صدام حسین بود که در سال ۲۰۰۵ به القاعده پیوست.

XS
SM
MD
LG