لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۷

کره شمالی تهدید کرد سئول را بمباران می کند


فعالان کره جنوبی بادکنک های حامل کمک های بشردوستانه را به همسایه شمالی می فرستند
فعالان کره جنوبی بادکنک های حامل کمک های بشردوستانه را به همسایه شمالی می فرستند

کره شمالی تهدید کرد در پاسخ به مانور نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا که قرار است روز دوشنبه برگزار شود، «حمله ای تمام عیار» انجام خواهد داد.

ارتش کره شمالی در بیانیه ای که از سوی خبرگزاری مرکزی و رسمی کره شمالی اعلام شد، گفته است که اگر آمریکا و کره جنوبی به آنچه که «تحریک بی ملاحظه» خواند دست بزنند، سئول را به «دریای آتش» تبدیل خواهد کرد.

پیونگ یانگ بارها گفته است که مانورهای سالانه، تمرینی است برای حمله به کره شمالی. واشنگتن و وسئول می گویند قصد حمله به کره شمالی را ندارند.

همزمان، روز یک شنبه یک گزارش جداگانه سازمان مرکزی خبر کره شمالی تهدید کرد در صورتی که کره جنوبی همچنان اجازه دهد که فعالان، اعلامیه های تبلیغاتی خود را در کره شمالی پخش کنند، آن کشور را بمباران خواهد کرد.

این تهدیدها چند روز پس از آن اعلام می شود که خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه دولت سئول اعلامیه های تبلیغاتی را در بسته های کمک های بشر دوستانه قرار داده و بوسیله بادکنکهایی که با گاز هلیوم پر شده آنها را به داخل کره شمالی میفرستد.

سازمان مرکزی خبر در کره شمالی سئول را متهم کرده که این جنگ روانی را همزمان با مانورهای نظامیِ مشترک آن کشور با آمریکا مصادف ساخته است. این تمرین های نظامی روز دوشنبه آغاز شد و به مدت یازده روز ادامه خواهد داشت.

دولت کمونیست کره شمالی با آن که قدرت را در این کشور حفظ کرده اما در سیرکردن جمعیت ۲۴ میلیونی این کشور با مشکلات فراوان مواجه است.

XS
SM
MD
LG