لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۳

کره جنوبی با توقف خرید از ایران، نفت آمریکا را جایگزین کرد


بررسی وضعیت خریداری نفت توسط کره جنوبی در ماه ژوئیه (یک ماه پیش) نشان می‌دهد واردات نفت این کشور از ایران در حد صفر باقی مانده و خرید نفت از آمریکا جایگزین آن شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بررسی مبادلات گمرکی نشان می‌دهد در مدت مشابه سال پیش، کره جنوبی نزدیک به ۱۸۶ هزار بشکه نفت خام روزانه از ایران وارد می‌کرد. کره جنوبی از اصلی‌ترین خریداران نفت ایران در آسیا محسوب می‌شود.

آخرین آمار کره جنوبی نشان می‌دهد که در حال حاضر اصلی‌ترین تامین کنندگان نفت کره جنوبی آمریکا و کویت هستند.

آمریکا در راستای کمپین فشار حداکثری دولت پرزیدنت ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران به منظور تغییر رفتار این رژیم، خرید نفت از ایران را تحریم کرده‌ است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، چندی پیش گفت که طبق تحریم‌های فعلی خدمات بشردوستانه و نیازهای اضطراری می‌تواند به ایران ارائه شود؛ اما وقتی ارتباط از آن بالاتر برود، ممکن است به حوزه تحریم‌های اعمال شده وارد شود. وی در همان زمان هشدار داده بود که واشنگتن به هرگونه نقض تحریم‌ها واکنش نشان خواهد داد.

ایالات متحده بارها به کسانی که با ایران و شرکت‌های ایرانی همکاری می‌کنند هشدار داده است که هرگونه نقض تحریم‌های وضع شده علیه جمهوری اسلامی پیامدهای وخیمی را برای مرتکبان آن در پی خواهد داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG