لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۶

خامنه ای:نرمش قهرمانانه مانووری برای رسیدن به مقصود


ساعاتی قبل از آغاز مذاکرات اتمی میان ایران و شش قدرت جهانی در ژنو، آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در جمع عده ای از بسیجیان سخنرانی کرد.

آیت الله خامنه ای روز چهارشنبه ۲۹ آبان (۲۰ نوامبر) در مصلای تهران گفت:‌ «نظام اسلامی جهت گیری خصومت‌هایش با نظام استکبار است. استکبار جهانی جنایت را در حق ملت‌ها مجاز می‌داند. امروز دولت آمریکا در راس استکبار است.»

رهبر ایران در این سخنرانی از اسرائیل انتقاد کرد و درباره اظهار نظر دولتمردان آن کشور علیه برنامه اتمی ایران گفت‌:‌ «آیا نظام اسلامی به دنبال جنگ با دیگران است. جمله‌ای که از دهان سگ هار نجس منطقه یعنی رژیم صهیونیستی شنیده می‌شود که ایران تهدیدی برای جهان است، تهدید آنهایی هستند که جز شر چیزی برای دنیا نداشته‌اند، مانند همین رژیم نامشروع.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل طی چند هفته اخیر کمپین گسترده‌ای را علیه توافق میان کشورهای جهان با ایران بر سر برنامه اتمی تهران راه انداخته است.
قدرت های بزرگ جهان و منطقه خاورمیانه، به برنامه اتمی ایران مشکوکند و نگران هستند که ایران در این برنامه مقاصد تسلیحاتی داشته باشد.

آیت الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ «نرمش قهرمانانه به معنای مانور هنرمندانه برای دست یافتن به مقصود است. هرگونه حرکتی چه حرکت به جلو و چه به عقب، مثل میدان رزم نظامی باید به دنبال رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده باشد.»

رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنان اخیرش در حمایت از تیم مذاکره کننده ایران گفت:‌ «بنده بر حمایت از مسئولانی که اجرای کار بر عهده‌شان است اصرار دارم. بنده از دولت حمایت می‌کنم و اصرار دارم بر تثبیت حقوق ملت ایران از جمله مساله حقوق هسته‌ای.» او همچنین بر وجود خطوط قرمزی تاکید کرد که باید رعایت شوند.

آیت الله خامنه‌ای گفت تحریم‌ها برای ایران فرصتی است تا نقاط ضعفش را بشناسد و آن‌ها را برطرف کند. او همچنین گفت برخورد ملت ایران با معترضان، برخوردی «پشیمان‌کننده» است و ایران «آن چنان [به آنان]سیلی خواهد زد که هرگز فراموش نخواهند کرد.»

در این گردهمایی، افرادی چون سرلشگر محمدعلی جعفری ، فرمانده کل سپاه و محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG