لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۴

جان کری: فعالیت های گذشته ایران کانون تمرکز مذاکرات اتمی نیست


جان کری: فعالیت های گذشته ایران کانون تمرکز مذاکرات اتمی نیست
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت در مذاکرات اتمی جاری با تهران حساب کشی در مورد تحقیقات احتمالی ایران برای دستیابی به سلاح اتمی در گذشته، لزوما حیاتی نیست.

آقای کری که اخیرا پس از مداوای پایش از بیمارستان مرخص شد این اظهارات را در شرایطی بیان کرد که نگرانی هایی در مورد عقب نشینی دولت باراک اوباما در مذاکرات اتمی با ایران ابراز شده است.

باب کورکر رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا روز دوشنبه در مورد اعطای امتیازات به تهران از سوی آمریکا و دیگر کشورهای طرف مذاکره اتمی با ایران هشدار داد و گفت بیانیه‌های گروه ۱+۵ از هدف اصلی دور شده و خطر وقوع یک «توافق بد» را بوجود آورده است.

به گزارش آسوشیتدپرس آقای کری گفت آمریکا و شرکایش در مذاکرات اتمی با ایران روی مسائل «ابعاد احتمالی نظامی» برنامه اتمی ایران در جا نمی زنند برای اینکه آنها هم اکنون تصویر کاملی از فعالیت های گذشته ایران دارند.

او از طریق کنفرانس ویدیویی از خانه اش به خبرنگاران در وزارت خارجه آمریکا گفت مذاکره کنندگان بیشتر نگران این هستند که ایران چه کاری ممکن است در آینده انجام دهد.

آقای کری گفت ما دقیقا می دانیم که ایرانی ها در گذشته در ارتباط با فعالیت های نظامی چه کاری کرده اند و شکی در این باره نداریم، اما نگران آینده هستیم.

ایران و ۶ قدرت جهانی تا پایان ۳۰ ژوئن فرصت دارند به توافق جامع اتمی دست یابند.

عباس عراقچی و مجید تخت روانچی، معاونان وزیر امور خارجه ایران، برای ادامه گفتگوهای اتمی با نمایندگان شش قدرت جهانی در وین در روز چهارشنبه، تهران را ترک کردند.

عباس عراقچی روز سه شنبه در تهران، یکی از مشکلات باقی مانده در نگارش متن توافق هسته‌ای را «همزمانی» لغو تحریم‌ها و اجرای تعهدات هسته‌ای ایران پس از دستیابی به توافق عنوان کرد.

XS
SM
MD
LG