لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۰

دو ایرانی در کنیا به اتهام تروریسم دستگیر و دادگاهی شدند


نصرالله ابراهیمی و عبدالحسین قلی صفایی، روز پنجشنبه در حالی که دستبند به آنها زده شده بود، همراه راننده خود در دادگاهی در کنیا حاضر شدند.
نصرالله ابراهیمی و عبدالحسین قلی صفایی، روز پنجشنبه در حالی که دستبند به آنها زده شده بود، همراه راننده خود در دادگاهی در کنیا حاضر شدند.

دادگاهی در کنیا روز پنجشنبه دو شهروند ایرانی را به جمع آوری اطلاعات برای تسهیل عملیات تروریستی متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نصرالله ابراهیمی و عبدالحسین قلی صفایی روز سه شنبه در حالی که سوار بر یک خودرو با پلاک دیپلماتیک متعلق به سفارت ایران در خیابان بیشاپز نایروبی در تردد بودند، دستگیر شدند.

به گفته دادستان دانکن آندیمو، آنها از زندان کامیتی و دیدار با دو شهروند ایرانی دیگر زندانی، که به جرم فعالیت تروریستی محکومیت ۱۵ سال زندان خود را سپری می کنند، بر می گشتند که ماموران امنیتی آنها را بازداشت کردند.

دادستان کنیایی اضافه کرد که این دو با استفاده از تلفن‌های همراه خود در حال تصویربرداری از ساختمان سفارت اسرائیل بودند. راننده خودرو هم به همراه دو سرنشین ایرانی آن بازداشت شده و با اتهام «مشارکت در تروریسم» روبرو است.

این دو شهروند ایرانی مظنون به دست داشتن در حملات سال‌های گذشته در نقاط مختلف جهان – که یا انجام یا خنثی شده‌اند – هستند؛ از جمله در جمهوری آذربایجان، تایلند و هند که اغلب منافع اسرائیل هدف حمله قرار گرفته بودند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG