لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۹

کيهان: در تظاهرات ۲۵ بهمن ماه چند صد نفر شرکت داشتند


کيهان: در تظاهرات ۲۵ بهمن ماه چند صد نفر شرکت داشتند
کيهان: در تظاهرات ۲۵ بهمن ماه چند صد نفر شرکت داشتند

روزنامه کيهان چاپ تهران، روز سه شنبه در پايان سرمقاله بلند خود به قلم حسين شريعتمداری، اشاره ای به تظاهرات روز دوشنبه معترضان داشته و آن را تجمعی چند صد نفره توصيف کرده است.

سرمقاله نويس کيهان در اين مطلب، اعتراضات روز دوشنبه را يک کاريکاتور خوانده و نوشته است در تجمع ديروز، نهايتا ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از جمعيت ۷۵ ميليونی ايران و يا از جمعيت ۱۲ ميليونی تهران برای مخالفت و ضديت با انقلاب و نظام، حضور داشتند.

کيهان می پرسد، آيا حضور اين چند صد نفر از مخالفان، نشانه پايگاه مردمی عظيم و گسترده جمهوری اسلامی نيست؟

خبرگزاری های بين المللی روز دوشنبه گزارش دادند که در تظاهرات ۲۵ بهمن ماه که تحت لوای همبستگی با مردم تونس و مصر اما در عمل در مخالفت با دولت ايران برگزار شد، به رغم تلاش مأموران امنيتی و نيروهای لباس شخصی، ده ها هزار نفر در تهران، و ديگر شهرهای ايران از جمله اصفهان، شيراز و کرمانشاه حضور داشتند.

روزنامه رسالت نيز در مطلبی به نقل از سايت دولتی شبکه ايران، اخبار و فيلم های اخير مربوط به معترضان که در حال سردادن شعار های شبانه از قبيل الله اکبر و مرگ بر ديکتاتور هستند را رد کرده و می نويسد: «پروژه شعارهای شبانه که معمولا در نقاط شمالی شهر تهران صورت مي‌گرفت، در روزهای اخير حتی در اين مناطق هم خريداری نداشت و زندگی عادی مردم در جريان است و مردم هيچ واکنشی نسبت به اين هجمه تبليغاتی فتنه‌گران نشان نداده‌اند.»

در ادامه اين مطلب آمده است: «پروژه شعار های شبانه، سال گذشته برای مدت کوتاهی انجام گرفت و پس از مشخص شدن ماهيت جريان فتنه پايان يافت.» رسالت، خبر عدم سردادن شعار های شبانه را در صفحه نخست شماره روز سه شنبه خود منتشر کرده است.

اما روزنامه خراسان، اظهارات علی لاريجانی، رييس مجلس شورای اسلامی، را منتشر کرده است که در گفتگو با شبکه عربی العالم وابسته به سپاه پاسداران گفته است با شکلات سياسی نمی‌توان مسائل منطقه را حل کرد. به گفته آقای لاريجانی، اين حرف ساده انديشانه‌ای است که مردم مصر و جوانان آن توقع داشته باشند که حسنی مبارک، ژنرال مسنّ، برود و عده‌ای ژنرال جوان کشور را اداره کنند.

XS
SM
MD
LG