لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۷

برادر کرزی: سازمان ملل متحد نباید از قندهار خارج شود


پلیس افغانستان می گوید در یک بمب گذاری انتحاری در نزدیکی شهر قندهار دست کم سه تن از پای در آمدند و بیش از ۳۰ نفر مجروح شدند.

مقامات امنیتی روز سه شنبه گفتند شبه نظامیان طالبان، بمبی را در مجتمعی که حمایت های لجیستیکی برای نیروهای ناتو در نزدیکی فرودگاه قندهار فراهم می آورد، منفجر کردند.

قندهار مرکز حمله ای است که نیروهای افغان و ناتو برای بیرون راندن شورشیان طالبان تدارک می بینند.

پیشتر، در روز سه شنبه، برادر ناتنی حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان با تصمیم سازمان ملل متحد برای بیرون بردن کارمندانش از شهر قندهار مخالفت کرد.

احمد ولی کرزی، یک مقام ارشد در ایالت قندهار، روز سه شنبه گفت سازمان ملل متحد با خارج ساختن کارمندان خود به دلیل وضعیت امنیتی، بیش از اندازه واکنش نشان می دهد.

روز دوشنبه، سازمان ملل متحد اعلام کرد برخی از کارمندان خارجی خود را موقتا از قندهار به کابل منتقل می کند. همچنین از بیش از ۲۰۰ پرسنل افغان در قندهار خواست در خانه بمانند.

سازمان ملل متحد اکتبر گذشته پس از آنکه پنج کارگر خارجی آن در حمله شبه نظامیان به یک مهمانسرا در کابل کشته شدند، صدها نفر از کارمندان بین المللی خود را از افغانستان بیرون برد.

در خبری دیگر، ناتو می گوید مردان مسلح روز سه شنبه یکی از سربازان ناتو را در شرق افغانستان کشتند. ناتو هویت سرباز را اعلام نکرد.

XS
SM
MD
LG