لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۴

مهدی کروبی با خانوادۀ مجيد توکلی ديدار کرد


مهدی کروبی با خانوادۀ مجيد توکلی ديدار کرد
مهدی کروبی با خانوادۀ مجيد توکلی ديدار کرد

مهدی کروبی دبير کل حزب اعتماد ملی در ديدار با خانواده مجيد توکلی فعال دانشجوی دربند فشارهای وارده بر مردم، توسط حاکميت جمهوری اسلامی را غيرمعمول و غيرعادی دانست و گفت اين يک جنگ روانی برای ترساندن مردم است و وضع به همين شکل باقی نخواهد ماند.

به گزارش منابع خبری، آقای کروبی فشارها بر اقشار مختلف کشور و اقداماتی نظير کنترل خطوط تلفن را غيرمنطقی دانست و افزود، بهترين مِلاک و بهترين دليلِ ادامه داشتن جنبش موسوم به جنبش سبز، عملکرد طرف مقابل است.

به گفته مهدی کروبی، عملکرد حاکميت کاملاً نشان ميدهد، که اوضاع بر آنها سخت است و برای همين دنبال برخورد ميروند.

آقای کروبی با بيان اين که حاکميت احساس ميکند حرکت معترضان رو به رشد است از دانشجويان خواست که در مقابل فشارها دلسرد نشوند.

مجيد توکلی که آقای کروبی با خانواده وی ديدار کرده است دانشجوی زندانی دانشگاه اميرکبير است که به هشت سال و شش ماه حبس تعزيری محکوم شده و در بند ۲۴۰ زندان اوين، زندانی است.

خانواده آقای توکلی ميگويند که مجيد توکلی از تمامی حقوق يک زندانی محروم شده و بر روی در سلول وی نوشته شده است که مجيد از حق ملاقات هواخوری، تماس تلفنی و داشتن روزنامه محروم است.

وکيل مسعود باستانی از محکوميت قطعی موکل خود به ۶ سال حبس تعزيری خبرداد و گفت شعبۀ ۳۶ دادگاهِ تجديد نظر استان تهران حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب را به طور کامل تأييد کرده است.

محمد شريف در گفتگو با خبرگزاری ايلنا در خصوص آخرين وضعيت پروندۀ موکلان خود، درباره پرونده مسعود باستانی روزنامه نگارِ بازداشت شدۀ حوادث سال گذشته گفت که تاييد حکم مسعود باستانی با توجه به محتويات پرونده دور از انتظار بود.

آقای شريف که وکالت مسعود آقايی فعال سياسی را نيز برعهده دارد در خصوص پرونده اين موکل خود گفت که مسعود آقايی به ۶ ماه حبس تعزيری به دليل حضور در راه پيمايی های بعد از انتخابات، محکوم شده است.

وی در مورد پروندۀ بدرالسادات مفيدی روزنامه نگار نيز گفت به دليل عدم اتمام تحقيقات مقدماتی پروندۀ خانم مفيدی منتهی به صدور کيفرخواست نشده و اين پرونده کماکان در دادسرا، مطرح است.

آقای شريف در ادامه به بيان آخرين وضعيت شيوا نظرآهاری پرداخت و گفت تاکنون موفق به دسترسی به پروندۀ وی نشده است.

به گزارش وب سايت ندای سبز آزادی در روزهای اخير موج جديدی از احضار اصلاح طلبان در تبريز توسط برخی از نهاد های امنيتی شروع شده است.

بر اساس اين گزارش نيروهای امنيتی با احضار تلفنی اعضای احزاب اصلاح طلبِ جبهه مشارکت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی ساعت ها آنها را مورد بازجويی قرار داده اند .

ندای سبز آزادی می گويد اين بازجويی ها تا ساعت ها در فضايی تنگ و محدود ادامه داشته است.

عبدالله يوسف زادگان دارنده مدال طلای المپياد ادبی و دانشجوی ممتاز کارشناسی ارشد حقوق در دانشگاه علامه طباطبايی با خانواده خود در زندان اوين، ملاقات کرد.

به گزارش وب سايت کلمه آقای يوسف زادگان که با گذشت دو ماه از بازداشت هنوز در سلول انفرادی به سر ميبرد پس از بازداشت به دلايل نامعلوم به بازداشتگاهی در مشهد منتقل شد و چندی پيش مجدداً به بند ۲۰۹ زندان اوين در تهران منتقل شد و بازجويی از او ادامه دارد.

به گفتۀ خانواده يوسف زادگان، وی در سلامت کامل به سر ميبرد اما دچار کاهش وزن شده است و در شرايطی که هيچ اتهامی را به خود وارد نميداند از تداوم بازجوييهای تکراری و ايجاد وقفه در تحصيلات دانشگاهی خود، ناراضی است.

تاکنون ۱۸۵ دانشجوی المپيادی با امضای نامه های جداگانه ای خطاب به رياست قوه قضاييه، خواستار آزادی فوری عبدالله يوسف زادگان شده اند.

XS
SM
MD
LG