لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۹

در حمله طالبان به یک مهمانخانه در کابل ۱۴ نفر کشته شدند


نیروهای امنیتی افغانستان محل حمله را بازرسی می کنند
نیروهای امنیتی افغانستان محل حمله را بازرسی می کنند

طالبان مسئولیت حمله شش ساعته شب گذشته به یک مهمانخانه در کابل پایتخت افغانستان را، که منجر به کشته شدن ۱۴ نفر از جمله چند شهروند خارجی شد، را بر عهده گرفت.

رئیس پلیس کابل روز پنجشنبه گفت حمله چهار شنبه شب، زمانی آغار شد که یک گروه از افراد مسلح، در جریان برگزاری یک مهمانی برای خارجیان، شروع به تیراندازی به سوی این مهمانخانه کردند.

این حمله بیش از پنج ساعت بعد، با کشته شدن سه مهاجم پایان یافت.

بنابر اعلام سفارت ایالات متحده در کابل، یک شهروند آمریکایی نیز در میان کشته شدگان بوده است. مقامات دولت هند نیز گفتند چهار هندی در اثر این حمله کشته شدند.

در بیانیه طالبان گفته شده پیکارجویان مهمانی را به دلیل حضور آمریکائیان هدف گرفتند، و فقط یک بمبگذار انتحاری مجهز به سلاح های خودکار در این حمله شرکت داشت.

هیئت کمک رسانی سازمان ملل متحد در افغانستان، ضمن محکوم کردن کشتن غیرنظامیان، یاد آور شد در چهار ماه نخست سال جاری میلادی، نزدیک به ۳ هزار غیرنظامی در افغانستان کشته یا مجروح شدند.

مدیر بخش حقوق بشر هیئت سازمان ملل دربیانیه ای، اینگونه حملات به غیرنظامیان را «قساوت» خواند و گفت «بیانیه های طالبان در مورد پرهیز از وارد آوردن تلفات به غیرنظامیان، با توجه به جدیدترین موارد کشتار، به نظر توخالی بوده است.»

وی همچنین از طالبان خواست به تعهدات خود عمل کند و حملات آگاهانه به غیرنظامیان را «بی درنگ» متوقف نماید.

پیشتر در روز چهارشنبه، در حمله انتحاری دیگری در لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند، ۱۰ تن جان سپردند و ۱۲ نفر نیز مجروح شدند.

XS
SM
MD
LG