لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۱

حقوق شهروندی | اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی بار دیگر به تعویق افتاد


فرنگیس مظلوم (راست) و آرمان عبدالعالی
فرنگیس مظلوم (راست) و آرمان عبدالعالی

گزارش‌ها منتشره و خبرهای ارسال شده به صدای آمریکا حاکی از به تعویق افتادن حکم اعدام آرمان عبدالعالی، احضار فرنگیس مظلوم برای سپری کردن دوران محکومیت خود، و اظهارات نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در رابطه با تصاویر هک شده از زندان اوین است.

  • تعویق مجدد اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع آرمان عبدالعالی، از به تعویق افتادن حکم اعدام این کودک‌مجرم خبر داد و به خبرگزاری «ایلنا» گفت این تعویق اجرای حکم، مختص موکل او نبوده،‌ حالت عمومی داشته، و برای چند زندانی دیگر نیز روی داده است.

آرمان عبدالعالی به اتهام ارتکاب به قتل در سال ۱۳۹۲ در سن ۱۷ سالگی، به اعدام محکوم شده است. آقای عبدالعالی در ۱۰ روز گذشته سه بار برای اجرای حکم قصاص به سلول انفرادی منتقل شده بود و گفته می‌شد قرار است روز چهارشنبه ۲۸ مهر به مرحله اجرا گذاشته شود.

.

  • مادر سهیل عربی برای اجرای حکم زندان احضار شد

فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی، زندانی سیاسی در ایران، با دریافت ابلاغیه‌ای از سوی شعبه یک اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳، که توسط امیرحسین تاریان،‌ دادیار واحد اجرای احکام صادر و روز سه‌شنبه ۲۷ مهر ماه به او ابلاغ شده است، برای سپری کردن دوران محکومیت خود به اجرای احکام اوین احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که نسخه‌ای از آن نیز به صدای آمریکا ارسال شده است،‌ به خانم مظلوم پنج روز فرصت داده شده که برای سپری کردن حکم ۱۸ ماه زندان خود به اجرای احکام دادسرای اوین مراجعه کند. این حکم مهر سال گذشته توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران صادر شد.

  • حسن نوروزی: فردی که در زندان اوین روی زمین کشیده می‌شد، معتاد بود

حدود دو ماه پس از انتشار تصاویر هک شده دوربین‌های مداربسته زندان اوین توسط گروه هکرهای «عدالت علی»، نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس می‌گوید فردی که در تصاویر منتشره شده روی زمین کشیده می‌شد، یک زندانی «معتاد» بوده است.

حسن نوروزی، نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، به «اعتماد آنلاین» گفت، این اطلاعات را فرد روحانی که در تصاویر هک شده دوربین‌های مداربسته زندان اوین دیده می‌شود به او داده و گفته است: «طرف معتاد بود و خود را به حالت غش انداخته بود و راه نمی‌رفت در نتیجه سربازها او را روی زمین کشیدند. سرباز هم که پسر پیغمبر نیست.»

او در ادامه با اعلام این خبر افزود: «در ایران روتینی مبنی بر شکنجه زندانی وجود ندارد.» این سخنان در حالی از سوی این مقام دولتی گفته می‌شود که تصاویر منتشر شده از دوربین های زندان اوین حاکی از ضرب و شتم برخی زندانیان، توسط ماموران زندان و در مقاطع مختلف زمانی است.

هک شدن دوربین‌های زندان اوین توسط گروه «عدالت علی»
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

XS
SM
MD
LG