لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۲

دیدار شاهزاده رضا پهلوی با سیاستمداران آمریکایی؛«حمایت حداکثری» از مردم ایران در کانون توجه


دیدار شاهزاده رضا پهلوی و جو ویلسون
دیدار شاهزاده رضا پهلوی و جو ویلسون

جو ویلسون، عضو جمهوری‌‌خواه کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان، روز پنجشنبه پس از دیدار با شاهزاده رضا پهلوی برای هم‌اندیشی در مورد مسائل مهم حقوق بشر و دموکراسی برای مردم ایران در توییتی سپاسگزاری خود را از این نشست ابراز کرد.

شاهزاده رضا پهلوی نیز ضمن بازنشر توییت جو ویلسون نوشت: «گفتگوی سازنده‌ای با جو ویلسون، درباره «حمایت حداکثری از مردم ایران و جنبش آن‌ها» برگزار کردیم و در مورد پیامدهای تغییر دموکراتیک در ایران برای ژئوپلیتیک جهانی و امنیت ملی آمریکا نیز گفت‌وگوی مفصلی انجام شد.»

پیش‌تر شاهزاده رضا پهلوی در راستای رایزنی‌های با فعالان سیاسی آمریکا با سناتور بلومنتال از ایالت کنتیکت، درباره «حمایت حداکثری» از مردم ایران دیدار و گفتگو کرده بود . در این نشست سناتور بلومنتال از سیاست حمایت حداکثری ایالات متحده از مردم ایران خبر داد.


وی در توییتر نوشت: «این دیدار به دعوت اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران (نوفدی) در جریان کارزار این سازمان برای پیشبرد مبارزه ایرانیان برای دست یافتن به حقوق بشر و دموکراسی و سلسله گفت‌وگوها با اعضای کنگره آمریکا انجام شده است.

تحادیه ملی برای دموکراسی در ایران طرحی ۱۵ ماده‌ای را با عنوان «حمایت حداکثری از مردم ایران» با هدف گفت‌وگو با مقامات ایالات متحده برای جلب حمایت آنان از اعتراضات سراسری در ایران به جریان انداخته است.

XS
SM
MD
LG