لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

جیمی کارتر در مراسم تحلیف دونالد ترامپ؛ بوش و کلینتون هنوز جواب نداده اند


جیمی کارتر، سی و نهمین رئیس جمهوری آمریکا، که هم اکنون ۹۲ سال دارد
جیمی کارتر، سی و نهمین رئیس جمهوری آمریکا، که هم اکنون ۹۲ سال دارد

در حالیکه کمتر از یک ماه تا مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا باقی مانده، جیمی کارتر تنها رئیس جمهوری پیشین آمریکا است که برای شرکت در این مراسم جا رزرو کرده است.

بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش تصمیم خود مبنی بر شرکت در مراسم تحلیف آقای ترامپ را تا سال نو به تعویق انداخته اند.

به نوشته «پولیتیکو»، خانواده کلینتون پس از خاتمه رقابت های انتخاباتی و پیروزی دونالد ترامپ در این انتخابات، حضور چندانی در عموم نداشته اند و تصمیم خود برای شرکت در مراسم تحلیف آقای ترامپ را هنوز اعلام نکرده اند.

سخنگوی جورج دبلیو بوش نیز به «پولیتیکو» گفت که آقای بوش تصمیم خود در رابطه با شرکت در مراسم تحلیف آقای ترامپ را تا سال جدید اعلام نخواهد کرد. آقای بوش پس از خبر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات، در پیامی توئیتری این پیروزی را به او تبریک گفته بود. این در حالی است که بوش پدر و بوش پسر از نامزدی آقای ترامپ در انتخابات حمایت نکرده بودند.

از سویی دیگر، جیم مک‌گارث، سخنگوی بوش پدر اعلام کرده است که آقای بوش که هم اکنون ۹۲ سال دارد در مراسم تحلیف آقای ترامپ شرکت نخواهد کرد.

جیمی کارتر، سی و نهمین رئیس جمهوری آمریکا که هم اکنون ۹۲ سال دارد، و همچنین در انتخابات از خانم کلینتون حمایت کرده بود، در اوایل ماه دسامبر اعلام کرد که در مراسم تحلیف دونالد ترامپ شرکت خواهد کرد.

بنا به سنت مراسم تحلیف که در ۲۰ ژانویه برگزار خواهد شد، از تمام روسای جمهوری پیشین آمریکا دعوت می شود تا در این مراسم شرکت کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG