لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

اعتراض روزنامه سپاه به «پشت گرمی» علیرضا دبیر در «پرخاشگری‌ها»


علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی

در پی انتقاد شدید جامعه رسانه‌ای، اهالی ورزش و بسیاری از چهره‌های فرهنگی نسبت به اقدام جدید رئیس فدراسیون کشتی در اخراج یک خبرنگار از جلسه و استفاده از «ادبیات ناشایست»، ارگان رسانه‌ای سپاه پاسداران نیز به صف منتقدان او پیوست.

روزنامه «جوان» وابسته به سپاه پاسداران، در شماره امروز شنبه نهم اردیبهشت‌ماه خود نوشت: علیرضا دبیر در طول دوران چند ساله ریاست خود بر فدراسیون کشتی «هیچگاه شأن این جایگاه را حفظ نکرده است.»

‏این رسانه که از محل بودجه عمومی کشور اداره می‌شود، در ادامه آورده است: رئیس فدراسیون کشتی ‏یک روز با «نوع پوشش»، یک روز با «نوع برخورد» و یک روز با «ادبیات خاص خود» شأن این فدراسیون را زیر سوال می‌برد.

در ادامه رفتارهای جنجالی و حاشیه‌ساز علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی، ویدیویی از او منتشر شد که نشان می‌دهد او یک خبرنگار منتقد را از جلسه مجمع کشتی استان مازندران بیرون می‌اندازد.

این موضوع حتی سبب شد تا ایمان شمسایی، مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی نیز در اینستاگرام خود به انتقاد از او بپردازد.

در بخشی از متن او آمده است: «رفتار دبیر وقتی بیشتر زیر سوال می‌رود که از مرام پهلوانی و نماز اول وقت دم می‌زند اما صدایش را پشت بلندگو بلندتر کرده و حراست را صدا بزند. افکار عمومی درباره این رفتارها قضاوت خواهد کرد، اما ضعف نظام حرفه‌ای ما هم باید چاره شود.»

روزنامه جوان در ادامه مطلب امروز خود نوشته است: این رفتارهای علیرضا دبیر یعنی اینکه او «پس از این همه سال» حضور در کشتی «یا نمی‌داند در چه جایگاهی قرار دارد یا اینکه خودش را به ندانستن زده است.»

این رسانه مکتوب سپاه پاسداران همچنین متذکر شده است: شاید هم علیرضا دبیر «اینقدر پشت گرمی و اتکا دارد» که به خود اجازه می‌دهد «هر کاری دلش خواست» انجام دهد و «هرچه دلش خواست» بگوید.

علیرضا دبیر، عضو پیشین شورای شهر تهران و رئیس کنونی فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی علاوه بر سخنان و رفتارهای جنجالی و نامتعارف، حواشی مالی و فساد ساختاری نیز در این سال‌ها داشته که بخش فارسی «صدای آمریکا» در برخی از برنامه‌ها از جمله «صفحه آخر» به واکاوی‌ بعضی زوایای پنهان او پرداخته است.

XS
SM
MD
LG