لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۸

شمار تلفات آتش فشان ژاپن به ۴۸ نفر رسید


ادامه خروج و دود و گازهای ناشی از فوران آتش فشان کوه اونتاکه در ژاپن - ۸ مهر ۱۳۹۳
ادامه خروج و دود و گازهای ناشی از فوران آتش فشان کوه اونتاکه در ژاپن - ۸ مهر ۱۳۹۳

مقامات ناحیه ناگانو روز چهارشنبه اعلام کردند ۱۲ جسد دیگر از زیر خاکسترهای آتش فشان اونتاکه بیرون کشیده شد؛ با این ترتیب شمار قربانیان این حادثه به ۴۸ نفر رسید، که به گزارش خبرگزاری رویترز در ۸۸ سال اخیر سابقه نداشته است.

صدها مأمور پلیس و سرباز، با پشتیبانی هلیکوپترها، در حال جستجو برای یافتن اجساد قربانیان یا نجات بازماندگان احتمالی هستند؛ مقامات ژاپنی بر این باور هستند که عده زیادی کماکان ناپدید هستند.

هنگام شروع غیرمنتظره فوران گدازه‌های آتش فشان کوه اونتاکه، عده زیادی کوهنورد در نزدیکی قله کوه ایستاده بودند، و بیشتر آنها توانستند خود را نجات دهند و به خانه‌های خود برگردند.

در حال حاضر دود و بوی ناشی از گازهای سمی عملیات نجات را کند کرده است.

کوه اونتاکه ۳۰۶۷ متر ارتفاع دارد و یکی از مقاصد محبوب کوهنوردی در غرب توکیو، پایتخت آن کشور، به شمار می‌رود. فوران کمی قبل از ظهر شنبه و شاید در بدترین زمان ممکن رخ داد، هنگامی که دست کم ۲۵۰ نفر قصد داشتند از هوای پاک یک روز پائیزی استفاده کنند و به کوهپیمایی بروند.

این نخستین فوران آتش فشان در ژاپن، در دنیای مدرن و امروزی است که تلفات به بار می‌آورد. حدود ۳۵ سال پیش و در سال ۱۹۷۹ میلادی، فوران مشابهی در این کوه رخ داد که تلفاتی به بار نیاورده بود.

XS
SM
MD
LG