لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۹

نشت جدید آب آلوده در نیروگاه فوکوشیما


شرکت برق توکیو - اداره کننده نیروگاه فوکوشیما در ژاپن که دو سال پیش بر اثر سونامی آسیب دید و از خط تولید خارج شد - بار دیگر از نشت آب آلوده از این نیروگاه گزارش داد و پوزش خواست.
شرکت برق توکیو روز پنجشنبه گفت حدود ۴۳۰ لیتر آب آلوده از یک تانک - انبار مستقر در این نیروگاه به - احتمالاً - اقیانوس آرام نشت کرده است.

شرکت برق توکیو در توضیح خود درباره چگونگی این نشت گفته است که مجبور بوده تانک یادشده را تا حد ممکن از آب باران زیادِ بعد از توفانهای اخیر پر کند، و این موضوع باعث نشت شده است.

این تانکر یکی از تقریباً یکهزار بنایی است که برای حفظ آبی که برای خنک کردن نیروگاه به کار می رود و آلوده می شود در این نیروگاه وجود دارد.

شرکت برق توکیو در ماه اوت گذشته اعلام کرد که حدود ۳۰۰ تن آب آلوده از یکی از تانکرها نشت کرده و بیشتر آن وارد اقیانوس شده. شرکت همچنین پذیرفت که صدها تن از آبهای آلوده زیرزمینی نیز هر روز به اقیانوس می ریزند.

این تصادفات از یک سو توانایی شرکت برق توکیو در اداره و پاک کردن نیروگاه فوکوشیما را مورد سوال قرار داده است، و از سوی دیگر دولت ژاپن را ترغیب کرده است این نیروگاه را از خط تولید خارج کند و تاسیسات را تعطیل نماید. به گفته کارشناسان این کار چند دهه به طول می انجامد.
XS
SM
MD
LG