لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۶

مرگ ایوانا ترامپ بر اساس یک پیشامد رخ داده است


ایوانا، همسر اول دونالد ترامپ
ایوانا، همسر اول دونالد ترامپ

پزشکی قانونی شهر نیویورک، روز جمعه تایید کرد که ایوانا ترامپ، همسر سابق دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری پیشین آمریکا «به‌طور تصادفی و بر اثر جراحات وارده بر بدنش که در اثر سقوط از راه‌پله رخ داده» جان باخته‌ است.

دو فرد مطلع که خواسته‌اند ناشناس بمانند، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته‌اند که پلیس، در حال بررسی بوده که آیا او از پله‌ها «سقوط کرده است، یا خیر؟.»

در گزارش مختصر پزشکی قانونی، مشخص نشده که این حادثه در چه زمانی رخ داده‌است.

دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه اعلام کرد: «ایوانا در خانه خود در نزدیکی سنترال پارک، در قسمت بالای شرقی منهتن، درگذشت»

ایوانا ترامپ در هنگام مرگ ۷۳ ساله بود. پسر او، اریک ترامپ، روز پنج‌شنبه در حالی که خانه را ترک می‌کرد، گفت: «یک روز بسیار غم‌انگیز! این یک روز بسیار غم‌انگیز بود.»

خانم ترامپ، با نام اصلی ایوانا زلنیکوا، اسکی‌باز و تاجر اهل چک، در سال ۱۹۴۹ در این کشور زاده شد. او از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۹۲ همسر رییس‌جمهوری سابق ایالات متحده بود و در این زندگی مشترک، سه بار مادر شد، مادر دونالد جونیور، ایوانکا و اریک.

ترامپ و همسرش در دهه ۱۹۸۰ به یک زوج قدرتمند تبدیل شدند و ایوانا یکی از کازینوهای همسرش را در آتلانتیک سیتی، مدیریت می‌کرد.

با وجود طلاق پرحاشیه این زوج‌، ایوانا ترامپ با همسر سابقش در روزهای پایانی زندگی، روابط خوبی داشت.

او در کتابی در سال ۲۰۱۷ نوشت که آنها هفته‌ای یک‌بار با هم صحبت می‌کرده‌اند.

مرگ ایوانا، هنگامی رخ داد که خانواده ترامپ دورانی سخت را سپری می‌کند. دو تن از فرزندان او، دونالد جونیور و ایوانکا و همچنین رییس‌جمهوری سابق، قرار بوده که در روزهای آینده برای پاسخگویی در «روند تحقیقات مدنی دادستان کل نیویورک در مورد فعالیت‌های تجاری خانواده» حاضر شوند.

بر اساس اخبار منتشره، دفتر دادستانی کل نیویورک، موافقت کرده که به‌دلیل مرگ ایوانا ترامپ، این بازپرسی‌ها را به‌عقب بیاندازد.

XS
SM
MD
LG