لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۴

ایتالیا شماری از پناهجویان غیرقانونی را نجات داد


نیروی دریایی ایتالیا، طی روزهای شنبه و یکشنبه (٢٠ و ٢١ مهر) تعداد دیگری از مهاجرانی را که قایقشان در آب های مدیترانه غرق شده بود نجات داد. این عملیات نجات به دستور نخست وزیر ایتالیا و به دنبال مرگ چندین مهاجر دیگر در این آب ها در روز جمعه صورت گرفته است. نخست وزیر ایتالیا همچنین خواستار همکاری بیشتر نیروی هوایی و نیروی دریایی کشور شده است که قرار است از روز دوشنبه عملیات نجات در مدیترانه را گسترش دهند.

نیروی دریایی ایتالیا روز یکشنبه تصاویر ویدئویی نجات مهاجرانی را نشان داد که قایق آنها در دریای مدیترانه غرق شد. عملیات نجات این مهاجران پس از خبر کشته شدن سی و چهار مهاجر دیگر در روز جمعه آغاز شد. انریکو لتا، نخست وزیر ایتالیا پس از خبر فوت این مهاجران، روز شنبه از نیروی دریایی و هوایی کشور خواست تا با همکاری نزدیک، امنیت قایق ها را در آب های مدیترانه افزایش دهند.

غرق شدن چندین کشتی حامل مهاجران طی هفته های اخیر که به دنبال پناهندگی در ایتالیا بوده اند بیش از صدها کشته برجای گذاشته است. بسیاری از این مهاجران پناهجو، کشورشان در آفریقا یا خاورمیانه را به خاطر ناآرامی و یا آزار و اذیت دولتی ترک می کنند. اغلب آنها حاضرند با سوار شدن بر قایق های کوچک و ناامن و پرداخت بیش از ١٦٠٠ یورو به قاچاقچیان، راهی لامپه دوسا در ایتالیا شوند تا بتوانند از آنجا به ایتالیا و یا دیگر کشورهای اروپایی پناهنده شوند.
XS
SM
MD
LG