لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۱

ابراز مخالفت برلوسکونی با عملیات نظامی در لیبی


ابراز مخالفت برلوسکونی با عملیات نظامی در لیبی
ابراز مخالفت برلوسکونی با عملیات نظامی در لیبی

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا شک و تردید های جدی درباره دخالت ناتو در لیبی مطرح کرد. این درحالی است که دولت محافظه کار او برنامه هایی را برای کاهش شرکت ایتالیا در ماموریت ناتو در لیبی اعلام کرده است.

سیلویو برلوسکونی، روز پنجشنبه گفت او همیشه مخالف جنگ بوده است، اما زمانی که سازمان ملل متحد برای حفاظت از جان غیرنظامیان لیبی منطقه پرواز ممنوع را اعمال کرد، دیگر کاری نمی توانست انجام دهد.

نخست وزیر ایتالیا - اولین رهبر اروپایی که کشورش در عملیات ناتو شرکت دارد و درباره موفقیت این عملیات تردیدهایی را مطرح می کند - از جانب حزب «اتحاد شمال»، متحد سیاسی خود تحت فشار قرار دارد تا از عملیات نظامی در لیبی کنار بکشد.

اینانسیو لاروسا وزیر دفاع ایتالیا اعلام کرده است که ناو هواپیمابر گریبلدی، با یک کشتی کوچکتر جایگزین خواهد شد و حدود هزار نیروی نظامی ایتالیا از ماموریت خارج خواهند شد.

او گفت این کاهش نیرو هزینه ایتالیا در عملیات نظامی لیبی را از ۲۰۴ میلیون دلار در سه ماه اول ماموریت به ۸۳ میلیون دلار در ماه سپتامبر کاهش می دهد.

اما لاروسا اضافه کرد رم به عملیات در لیبی متعهد است و بمباران هوایی توسط نیروهای متحد، از جمله توسط نیروهای کشورش، از پایگاه های جنوب ایتالیا ادامه می یابد.

XS
SM
MD
LG