لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۲

بحران کرونا در ایتالیا؛ تعطیلی کامل شمال کشور و اجرای خطبه یکشنبه پاپ فرانسیس از طریق ویدیو


یک پرستار در لباس محافظ، جلوی چادر خدمات پزشکی در مقابل بیمارستان کرمونا در شمال ایتالیا - ۴ مارس ۲۰۲۰
یک پرستار در لباس محافظ، جلوی چادر خدمات پزشکی در مقابل بیمارستان کرمونا در شمال ایتالیا - ۴ مارس ۲۰۲۰

ایتالیا شهرهای شمالی‌اش، که یک چهارم از جمعیت این کشور را در خود جای داده‌اند، را به طور کامل تعطیل کرد.

این کشور با بیش از ۲۳۰ مرگ، شاهد بیشترین تلفات ناشی از کووید-۱۹، بعد از سرزمین اصلی چین بوده است. این امر موجب شده است که مقامات ایتالیا تصمیم به تعطیلی کامل بخش شمالی کشور بگیرند. این منطقه شامل ناحیه ثروتمند لُمباردی و شهر میلان، مرکز اقتصادی ایتالیا، است. علاوه بر آن، ۱۴ استان دیگر ایتالیا، از جمله «وِنِتو» که شهر ونیز در آن واقع است، تعطیل خواهند بود.

ورود و خروج به این مناطق - برای پیشگیری از شیوع این ویروس - تا اوایل ماه آینده بسیار محدود خواهد بود. مدارس، موزه‌ها، سینما‌ها، و سایر اماکن تفریحی نیز به دستور دولت بسته شده اند.

در همین حال پاپ فرانسیس نیز به خاطر محدودیت‌های وضع شده در این کشور و برای پیشگیری از تجمع جمعیت در طول شیوع ویروس کرونا، خطبه یکشنبه را از داخل ساختمان واتیکان و از طریق ویدیوی اینترنتی انجام داد.

علاوه بر کشور ایتالیا، که با بحران کرونا دست و پنجه نرم می کند، کشورهای ایران، کره جنوبی، و آمریکا شاهد ازدیاد موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ هستند.

بسیاری از دانشمندان و کارشناسان بهداشت می گویند جهان آشکارا در معرض یک «همه‌گیری جدی جهانی» است. ولی سازمان بهداشت جهانی تاکنون از استفاده از چنین عبارتی برای توصیف این بحران خودداری کرده و گفته است که استفاده از واژه «همه‌گیری جهانی» می تواند مردم جهان را بترساند و موجب شود که برخی از کشورها امید خود را برای مقابله با این ویروس از دست بدهند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG