لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۷

شیوع ویروس کرونا در آمریکا رو به افزایش است؛ شناسایی موارد ابتلا در بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکا


یک زن با ماسک صورت در شهر نیویورک
یک زن با ماسک صورت در شهر نیویورک

همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این ویروس در جهان، بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکا نیز به این ویروس آلوده شده‌اند.

به گزارش رویترز، مقامات ایالت واشنگتن روز شنبه از مرگ دو مبتلای دیگر به کرونا در این ایالت خبر دادند. به این ترتیب تعداد تلفات ناشی از ابتلا به این ویروس در آمریکا تا صبح روز یکشنبه به ۱۹ تن رسیده است.

این در حالی است که تعداد موارد تأیید شده این ویروس در نیویورک به ۸۹ مورد افزایش یافته است.

شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، نیز روز شنبه ۱۷ اسفند از اولین مورد تأیید شده ابتلا به این ویروس خبر داد. در ویرجینیا نیز یک افسر سپاه تفنگداران دریایی آمریکا که برای مأموریت به خارج سفر کرده بود، اولین موردی است که در این ایالت گزارش شده است.

کشتی تفریحی «گرند پرینسس» در نزدیکی سانفراسیسکو.
کشتی تفریحی «گرند پرینسس» در نزدیکی سانفراسیسکو.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک کشتی تفریحی با مسافران مبتلا به ویروس کرونا در ساحل شهر سانفراسیسکو، ایالت کالیفرنیا، متوقف شده است.

ناخدای این کشتی در یک مکالمه که توسط یکی از مسافران کشتی ضبط شده است گفت که حداقل یک روز دیگر را در کشتی خواهند ماند و انتظار می رود که روز دوشنبه به شهر اوکلند کالیفرنیا برسند. وی گفت که موافقت شده است که کشتی آنها در اُکلند لنگر بیاندازد. سپس مراحل تخلیه مسافران توسط مقامات فدرال آمریکا آغاز خواهد شد که آن هم چند روز به طول می انجامد.

به گفته ناخدای این کشتی، مسافرانی که به درمان پزشکی نیاز دارند به بیمارستان منتقل خواهند شد و آنهایی که نیازی به درمان نداشته باشند تحت کنترل مقامات دولتی قرنطینه خواهند شد. پرسنل این کشتی نیز در کشتی تحت قرنطینه قرار خواهند گرفت.

بیش از ۳۵۰۰ مسافر از ۵۴ کشور جهان در کشتی تفریحی «گرند پرینسس» به سر می‌برند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG