لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

راه پیمایی فضایی دو فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی


دو فضانورد آمریکایی و فرانسوی مقیم ایستگاه فضایی بین المللی روز جمعه برای اعمال یک سری تغییرات در بدنه این ایستگاه راه پیمایی فضایی کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، دو فضانوردی که روز جمعه چهارم اسفند ماه دست به راه پیمایی فضایی زدند، شین کیمبرو از سازمان هوا-فضای آمریکا موسوم به ناسا، و توماس پسکه فرانسوی از آژانس فضایی اروپا بودند.

راه پیمایی فضایی این دو فضانورد برای شش ساعت برنامه ریزی شده بود و هدف آن آماده کردن ایستگاه فضایی برای پهلو گرفتن فضاپیماهای تجاری در آینده است.

این اولین بخش از سه راه پیمایی است که توسط فضانوردان فعلی مقیم ایستگاه فضایی بین المللی انجام خواهد شد. دومین راه پیمایی فضایی توسط دو فضانورد زن و مرد آمریکایی در سی ام ماه مارس انجام خواهد شد.

ایستگاه فضایی بین المللی با بودجه ای صد میلیارد دلاری و همکاری پانزده کشور، در مداری در فاصله ۴۰۲ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته است.

در حال حاضر، فضانوردان این ایستگاه فضایی در حال ایجاد تغییراتی در بدنه این ایستگاه هستند تا سکوهایی را برای پهلوگرفتن فضاپیماهای جدید در حال توسعه توسط شرکت های بوئینگ و اسپیس اکس درست کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG