لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

اسرائیل خواهان افزایش تحریمها علیه ایران شد


اسرائیل خواهان افزایش تحریمها علیه ایران شد
اسرائیل خواهان افزایش تحریمها علیه ایران شد

یک روز بعد از آن که امریکا گفت ایران فشار تحریمهای بین المللی را احساس کرده است، اهود باراک وزیر دفاع اسرائیل خواهان افزایش تحریمها علیه ایران شد تا ایران وادار شود برنامه اتمی خود را متوقف کند.

آقای باراک که از ژاپن دیدار می کند، بعد از ملاقات با همتای ژاپنی خود گفت: من فکر می کنم تحریمها باید افزایش یابد و سریعتر شود. برای اولین بار علائم مشخصی از تاثیر تحریمها نمایان شده است. بنابراین ما احساس می کنیم هنوز باید برای تاثیر بیشتر و فلج کردن ایران تحریمها افزایش یابد.

امریکا روز چهارشنبه ادعای ایران در پیشرفتهای هسته ای را کم اهمیت جلوه داد و گفت قصد تهران انحراف اذهان از انزوای دیپلماتیک آنهاست.

ایران روز چهارشنبه مدعی شد نسل جدیدی از سانتریفیوژها را برای غنی سازی اورانیوم تولید کرده است و برای نخستین بار سوخت اتمی تولید داخل را در راکتور اتمی تحقیقاتی تهران کار گذاشته است.

ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت امور خارجۀ آمریکا، نیز گفته بود جاگذاری سوخت در رآکتور تحقیقاتی تهران، «بزرگ‌ نمایی شده و این تبلیغات مصرف داخلی دارد.»

اسرائیل نیز می‌گوید ایران با بزرگ‌ نمایی پیشرفتهای هسته‌ایش قصد دارد جهان را به این فکر بیندازد که برای متوقف کردن جمهوری اسلامی دیگر دیر شده است.

اهود باراک گفت: «نمایش دیروز فقط یک نمایش بود. هم برای روحیه دادن به ایرانیان و هم برای تمام جهان.»XS
SM
MD
LG