لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۴

آسوشیتدپرس: ارتش اسرائیل به فلسطینی‌ها اعلام کرد که شرق رفح را تخلیه کنند


خبرگزاری آسوشیتدپرس خبر داد که ارتش اسرائیل به فلسطینی‌ها گفته است قبل از حمله مورد انتظار، بخش‌هایی از رفح را «موقتاً تخلیه کنند.»

ارتش اسرائیل به فلسطینی‌ها گفته است که تخلیه شرق رفح را آغاز کنند. تحولی که نشان می‌دهد حمله ارتش اسرائیل به منطقه رفح «قریب‌الوقوع» است.

به گزارش آسوشیتدپرس، به مردم گفته شد که به منطقه «مواسی» در نزدیکی ساحل، که پیش از این توسط اسرائیل یک «منطقه بشردوستانه» اعلام شده نقل مکان کنند. ارتش اسرائیل گفت که کمک‌های خود را در این منطقه شامل بیمارستان‌های صحرایی، چادرها، غذا و آب گسترش داده است.

این اعلامیه در بحبوحه مذاکرات شکننده آتش‌بس و پیش از حمله زمینی مورد انتظاری که اسرائیل از ماه‌ها قبل وعده انجام آن برای از بین بردن شبه‌نظامیان باقی‌مانده را حماس داده، منتشر شد.

وزیر دفاع اسرائیل، یوآو گالانت روز یکشنبه مدعی شد حماس در مورد توافق جدی نیست و نسبت به «عملیات قدرتمند در آینده نزدیک در رفح» هشدار داد.

اظهارات او پس از آن بیان شد که حماس روز یکشنبه به گذرگاه اصلی اسرائیل برای ارائه کمک حمله کرد و سه سرباز را کشت.

گروه شبه‌نظامی فلسطینی حماس روز یکشنبه با تکرار درخواست‌های اصلی خود گفت: تازه‌ترین دور مذاکرات آتش‌بس غزه پس از «مذاکراتی عمیق و جدی» در قاهره پایان یافت.

حماس برخواسته‌هایی تاکید کرد که اسرائیل بار دیگر آنها را رد کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، پس از نشانه‌های اولیه از پیشرفت در مذاکرات اکنون چشم‌انداز یک توافق آتش‌بس بدتر از گذشته است.

حدود ۱/۵ میلیون فلسطینی در شهر جنوبی غزه پناه گرفته‌اند. جنگ جاری پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر (۷ اکتبر) گروه فلسطینی حماس به جنوب اسرائيل آغاز شد که طی آن ۱۲۰۰ نفر را کشتند و حدود ۲۵۰ نفر را گروگان گرفتند.

XS
SM
MD
LG