لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۷

شیر و عسل در اسرائیل را فراموش کنید؛ اسرائیل قطب تولید ویسکی می‌شود


سرزمینی که اینک کشور اسرائیل در آن قرار دارد، از دوران انجیل، به سرزمین شیر و عسل مشهور بود اما حالا ممکن است به سرزمین ویسکی فاخر «سینگل مالت» نیز معروف شود. یک کارخانه ویسکی سازی که بر اساس سنت ویسکی سازان، پالایشگاه خوانده می شود، می کوشد اسرائیل را به یک تولید کننده مهم ویسکی تبدیل کند.

اسوشیتدپرس در گزارشی نوشت، در موسسه ویسکی سازی «شیر و عسل» در تل آویو ، ردیف های طولانی چلیک ها ، صدها لیتر ویسکی مرغوب «سینگل مالت»، با غرور و افتخار جای گرفته اند؛ ویسکی رنگ عسلی با مزه ملایم.

«ایتان اتیر» مدیر کارخانه می گوید: «این ویسکی ها هنوز جوان هستند.» او می افزاید: این ویسکی الان سه سال و دو ماهه است ، و دارد در چلیک های بلوط جوان و چلیک های کهنه «بوربن» در ساختمان کهنه و بازسازی شده یک نانوائی در یکی از محله های صنعتی جنوب تل آویو کهنه می شود.

مدیر کارخانه می گوید: ویسکی ما بسیار کهنه تر و بالغ تر از سنش است و مزه شش هفت ساله می دهد.

کارخانه «شیر و عسل» در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و از سال بعد شروع به تولید آزمایشی ویسکی کرد.

«ایتان اتیر» می گوید ویسکی محصول و روند تولید این کارخانه با اصول مذهبی یهودیان ناسازگار نیست. ما روزهای شنبه و دیگر روزهای مقدس، کار نمی کنیم. ما می خواهیم نماد یهودیت و اسرائیل باشیم.

دست اندرکاران کارخانه «شیر و عسل» می گویند موج استقبال از ویسکی های معروف به محصولات دنیای نو، مثل تایوان یا هند ، به تدریج بالا می گیرد و امیدوارند ویسکی «سینگل مالت» شان به ذائقه طرفداران و متخصصان طعم ویسکی در همه جا خوش بیاید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG