لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۴

همزمان با نگرانی تهدید ایران؛ اسرائیل به مانور با آمریکا در آلاسکا جت نمی‌فرستد


اسرائیل به خاطر نگرانی از استقرار نیروهای ایران در سراسر مرز سوریه، اعزام هواپیماهای جنگی به مانور نظامی مشترک با آمریکا را لغو کرده است.

ان بی سی نیوز در گزارشی نوشت: تصمیم به عدم اعزام جت های جنگی «اف ۱۵» به یک تمرین هوایی در آلاسکا در رسانه های اسرائیلی به نگرانی ها بر سر حمله بالقوه ایران با یک پهپاد مسلح ارتباط داده شده است. یک سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل تائید کرد که «مشارکت هواپیماها در این تمرین هوایی تغییر کرده است».

نفتالی بنت، وزیر آموزش اسرائیل، روز سه شنبه در اظهاراتی در یک گردهمایی در اورشلیم، به جمع دیگر مقام های اسرائیلی پیوست و به تهدیدهای ناشی از ایران پاسخ داد: «اختاپوس ایران می کوشد ما را خفه کرده و روحیه ما را در هم بشکند. اسرائیل از آن هایی که مخالف ما هستند قوی تر است. از این جا به رهبران ایران، سوریه، حماس و حزب الله می گویم، ما را نیازمایید.»

بنت یکی از اعضای مهم و تندرو کابینه ائتلافی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، است.

نتانیاهو هفته گذشته در هشداری خطاب به ایران گفته بود: «سیاست ما می تواند در سه کلام خلاصه شود: تخاصم علیه تخاصم.»

اسرائیل به شکل فزاینده ای از نفوذ ایران و حزب الله در سوریه نگران است.

اسرائیل از سال ۲۰۱۲ تا کنون بیش از ۱۰۰ بار به سوریه حمله کرده است؛ هدف بیشتر این حملات هوایی کاروان های تسلیحاتی حزب الله بوده است.

تصور می شود اسرائیل در ۹ آوریل یک پایگاه هوایی ایران را بمباران کرده باشد. رسانه های ایران از کشته شدن هفت پرسنل نظامی ایران در این حمله خبر داده اند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG