لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

نتانیاهو خواستار برقراری پروازهای تجاری آمریکا به اسرائیل شد


به گفته مقامات اسرائیلی نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو روز سه شنبه از جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا خواست تا به برقراری پروازهای تجاری از آمریکا به اسرائیل کمک کند.

روز سه‌شنبه سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده در تصمیمی، پرواز هواپیماهای مسافری آمریکایی به مقصد فرودگاه بین‌المللی تل‌آویو را به مدت ۲۴ ساعت متوقف کرد. برخی خطوط هواپیمایی اروپایی نیز اعلام کردند آنها نیز تصمیم مشابهی گرفته‌اند.

پیشتر سه شرکت هواپیمایی آمریکایی پروازهای خود را پس از شنیدن خبر فرود راکتی در فاصله یک کیلومتر و نیمی فرودگاه بن‌گوریون در شهر تل‌آویو متوقف کردند.

یک مقام اسرائیلی گفت نتانیاهو در گفتگو با جان کری که هنوز برای کمک به برقراری آتش بس میان حماس و اسرائیل در قاهره بود، از وزیر امورخارجه آمریکا خواست برای ادامه پرواز های شرکت های هواپیمایی آمریکایی به اسرائیل اقدام کند.

جن ساکی، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت تصمیم سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده صرفا به دلیل نگرانی های امنیتی بوده است و به طور پیوسته ارزیابی می شود.

به گزارش رویترز، یک مقام ارشد دولت باراک اوباما در پاسخ به این سوال که آیا نتانیاهو از سازمان هواپیمایی کشوری آمریکا خواسته است تا در تصمیم خود تجدید نظر کند، گفت از چنین درخواستی مطلع نیست و با تاکید گفت: «ما تصمیم سازمان هواپیمایی کشوری را رد نخواهیم کرد، تمام.»

XS
SM
MD
LG