لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۳

لغو پرواز هواپیماهای آمریکایی و اروپایی به تل‌آویو


به دنبال تصمیم روز سه‌شنبه سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده برای توقف پرواز هواپیماهای مسافری آمریکایی به مقصد فرودگاه بین‌المللی تل‌آویو به مدت ۲۴ ساعت، برخی خطوط هواپیمایی اروپایی نیز اعلام کردند آنها نیز تصمیم مشابهی گرفته‌اند.

سه شرکت هواپیمایی آمریکایی پروازهای خود را پس از شنیدن خبر فرود آمدن راکتی در فاصله یک کیلومتر و نیمی فرودگاه بن‌گوریون در شهر تل‌آویو متوقف کردند.

دولت آمریکا در آغاز گفت محدودیتی وضع نکرده است، اما بعد اداره هوانوردی فدرال ممنوعیت پرواز را صادر کرد و گفت به کنترل اوضاع ادامه خواهد داد.

خطوط هوایی دلتا، که معمولا بین فرودگاه جان اف کندی نیویورک و فرودگاه بین‌المللی بن‌گوریون در تل‌آویو پرواز می‌کند، گفت خدمات خود را برای مدتی نا‌مشخص به حالت تعلیق در آورده است.

سخنگوی دلتا همچنین گفت به هواپیمای پرواز شماره ۴۶۸ با ۲۷۳ مسافر و ۱۷ خدمه دستور داده شد مسیر خود را به طرف پاریس تغییر دهد.

شرکت هوایی یو اس ایرویز نیز روز سه‌شنبه پرواز شماره ۷۹۶ از لس آنجلس، در غرب آمریکا، به مقصد اسرائیل را پیش از آن که رهسپار تل‌آویو شود، در فیلادلفیا لغو کرد.

خطوط هوایی یونایتد نیز پروازهای ۸۴ و ۹۰ از نیوآرک نیوجرسی به تل‌آویو را لغو کرد. یکی از سخنگویان این شرکت هوایی با بیان این که پروازها از تل آویو و به تل آویو تا اطلاع بعدی لغو می‌شود و گفت «ما برای تضمین ایمنی مشتریان و کارمندان خود، با مقام‌های دولت همکاری می‌کنیم و به ارزیابی اوضاع ادامه خواهیم داد.»

دلتا نیز گفت با اداره هواپیمایی کشوری و دیگر نهادهای دولتی برای بررسی وضعیت پیش آمده از نزدیک در تماس است.

در اروپا، شرکت‌های هواپیمایی ک ال ام در هلند، لوفت هانزا در آلمان و ایرفرانس در فرانسه نیز اعلام کردند به دلیل نگرانی‌های امنیتی ناشی از افزایش خشونت‌ها در منطقه، تمام پروازها به مقصد تل آویو را لغو می‌کنند.

ایرفرانس نیز اعلام کرد اداره امنیت آن شرکت، تحولات در اسرائیل را همچنان زیر نظر دارد.

XS
SM
MD
LG