لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۷

طرح جدید اسراییل برای شهرک سازی های جدید در بیت المقدس


آرشیو: در این تصویر ساختمان های قدیمی و ادغام شدن آن با ساختمان های جدید را در محله «هار هوما» مشاهده می کنید
آرشیو: در این تصویر ساختمان های قدیمی و ادغام شدن آن با ساختمان های جدید را در محله «هار هوما» مشاهده می کنید

اسراییل از پیشبرد طرحی برای ساخت ۱۳۰۰ واحد آپارتمانی در شرق اورشلیم خبر داد.

این تصمیم وزارت کشور اسراییل همزمان با دیدار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر آمریکا از آمریکا اعلام می شود.

دولت باراک اوباما، اسراییل را به توقف شهرک سازی ها ترغیب کرده است. مناقشات بر سر این مسئله، منجر به توقف مذاکرات صلح خاورمیانه شده است.

فلسطینی ها طرح خانه سازی اسراییل را روز دوشنبه محکوم کردند. فلسطینی ها سرزمین های شرق اورشلیم را پایتخت آینده کشور مستقل فلسطینی می دانند.

اسراییل قصد دارد با ساخت ۹۷۸ خانه جدید محله «هار هوما» را گسترش دهد و ۳۲۰ واحد آپارتمان مسکونی جدید در محله «راموت» بسازد.

آقای نتانیاهو برای سفری پنج روزه در آمریکا است. او قرار است روز دوشنبه در مجمع عمومی سالانه انجمن های یهودی آمریکای شمالی که در نیواورلئان در جنوب آمریکا برگزار می شود، سخنرانی کند.

او سپس شامگاه دوشنبه برای دیدار و گفت و گو با بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد به نیویورک می رود. مقامات اسراییلی می گویند نخست وزیر این کشور قرار است طرحی را برای خروج از بخش شمالی روستای مورد مناقشه که در مرز اسراییل، سوریه و لبنان واقع شده، ارائه دهد.

روز پنجشنبه بنیامین نتانیاهو با هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا ملاقات می کند. خانم کلینتون به خبرنگاران گفته است که برای ازسرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه، سخت تلاش می کند.

بنیامین نتانیاهو، در این سفر با باراک اوباما ملاقات نخواهد داشت زیرا رییس جمهوری آمریکا در حال حاضر برای انجام رشته سفرهایی به آسیا رفته است.

XS
SM
MD
LG