لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۶

رهبر اسراییل در سازمان ملل متحد سخنرانی می کند


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، روز پنجشنبه طی سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، هشدار هایش را درباره تهدید هایی که ایران مجهز به سلاح اتمی می تواند داشته باشد، تکرار می کند.

سخنرانی نتانیاهو در شرایطی انجام می شود که گمانه زنی ها در مورد حمله پیشگیرانه اسراییل به ایران، پررنگ تر شده است.

رهبر اسراییل از باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا خواسته است برای ایران «خطوط قرمزی» تعیین کند که عبور از آنها، حمله نظامی علیه ایران را توجیه کند. این درخواست از سوی رییس جمهوری آمریکا رد شده است. اما باراک اوباما تاکید کرده است که ایالات متحده، اقدام لازم برای مانع شدن از دستیابی تهران به یک سلاح اتمی را انجام خواهد داد.

روز چهارشنبه محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، آنچه «صهیونیست های بی فرهنگ» خواند، محکوم کرد.

بنیامین نتانیاهو پیش از ترک کشورش با صدور بیانیه ای به سخنان محمود احمدی نژاد که در روز یوم کیپور، یکی از مقدس ترین روزهای یهودیان بیان شد، واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

نتانیاهو ایران را «یک رژیم دیکتاتوری» خواند که به گفته او، «از هر فرصتی استفاده می کند تا ما را از نقشه محو کند.»

نخست وزیر اسراییل وعده داد از هر طریقی اقدام می کند تا مانع دست یابی ایران به سلاح اتمی شود.

مقامات جمهوری اسلامی ایران می گویند برنامه اتمی این کشور، مصارف صلح آمیز دارد. اما اسراییل و کشورهای غربی این گفته را قبول ندارند. آنها گمان می برند ایران قصد تولید تسلیحات اتمی دارد.

روز پنجشنبه همچنین محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می کند.
XS
SM
MD
LG