لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

درخواست احمدی نژاد برای اصلاح مناسبات جهانی


محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه در شصت و هفتمین اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحددر نیویورک سخنرانی کرد.

احمدی نژاد در ابتدای سخنرانی خود گفت به نمایندگی از مردمی آگاه، آزادی‌خواه و دوستدار صلح که عمیقا قدرشناس ثبات و آرامشند در سازمان ملل حضور یافته‌ تا به جهانیان نشان دهد که ملت شریف ایران اندیشه‌ای جهانی دارد و از هرگونه تلاش و مجاهدت برای تأمین،‌ توسعه و تحکیم صلح و ثبات و آرامش در جهان استقبال می‌کند.

بر اساس تصاویر ویدئویی مخابره شده از محل اجلاس، هیئت‌های نمایندگی غربی در هنگام سخرانی محمود احمدی‌نژاد حضوری کم‌تعداد دارند.هیئت نمایندگی آمریکا نیز از ابتدای سخنان احمدی‌نژاد در محل استقرار خود حضور نیافت.

آمریکا پیشتر اعلام کرده بود سخنرانی احمدی نژاد را تحریم خواهد کرد. سخنگوی هیات امریکا در سازمان ملل متحد گفته بود احمدی نژاد از سفر به سازمان ملل متحد برای "پراکندن تئوری های توطئه و اهانت های مشمئز کننده علیه اسراییل" استفاده کرده است.

احمدی نژاد روز چهارشنبه در سخنان خود به مناسبات حاکم بر جهان حمله کرد و گفت زندگی بی هویت اجتماعی به ملت ها تحمیل می شود. وی افزود نظم موجود ریشه در شرایط غیرانسانی دارد. رییس جمهوری ایران مدعی شد آراء مردم در اروپا و آمریکا کمترین تاثیری بر سرنوشت آنان ندارد و افزود نظام سرمایه داری در باتلاق خود گرفتار شده است. وی سپس مدیران حاکم بر جهان را نصیحت کرد که خود را خادم مردم بدانند.

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت ظهور امام دوازدهم شیعیان، پایان ظلم و آغاز عشق و همدلی در جهان خواهد بود. به گفته احمدی نژاد، امام دوازدهم شیعیان، با استفاده از توان و ظرفیت مردان و زنان جهان، دنیا را پر از عدالت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG