لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۵

اسرائیل کارگران فلسطینی بیشتری را در بخش تولید و خدمات به‌کار می‌گیرد


کارگران فلسطینی در حال کار در یک شهرک‌نشین یهودی در کرانه باختری (آرشیو)
کارگران فلسطینی در حال کار در یک شهرک‌نشین یهودی در کرانه باختری (آرشیو)

وزارت اقتصاد اسرائیل روز یکشنبه از صدور ٣ هزار و ۵۰۰ مجوز اضافی برای کارگران حرفه‌ای فلسطینی جهت کار در بخش‌های تولیدی و خدماتی اسرائیل خبر داد.

هم‌اکنون ٨ هزار و ۵۰۰ کارگر حرفه‌ای فلسطینی اجازه کار در بخش تولید اسرائیل را دارند و با احتساب مجوزهای جدید، تعداد کارگران حرفه‌ای فلسطینی مشغول به کار در بخش تولید اسرائیل به ١٢ هزار نفر بالغ می‌شود.

وزارت اقتصاد اسرائیل اعلام کرده علاوه بر صدور مجوز کار برای فلسطینیان، همچنین قصد دارد کارایی تولیدی را از طریق اتوماسیون و دیجیتالی کردن روشهای کار افزایش دهد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان اسرائیل نیز با اشاره به وجود هزاران موقعیت شغلی در بخش تولیدی گفت افزایش کارگران فلسطینی در این بخش سبب کاهش کمبود شدید نیروی کار حداقل در کوتاه‌مدت و میان‌مدت و تداوم فعالیت و رشد این صنعت در اسرائیل می‌شود.

نرخ بیکاری در اسرائیل نزدیک به ٣ درصد است و بنا به اعلام وزارت اقتصاد، وجود ۱۴ هزار فرصت شغلی خالی در بخش تولیدی، مانع بزرگی در برابر رشد اقتصادی این کشور به وجود آورده است.

طبق آمار اداره جمعیت و مهاجرت اسرائیل، این کشور هم‌اینک پذیرای ١٠٠ هزار کارگر فلسطینی از کرانه باختری و نوار غزه است که عمده آنها در بخش‌های ساخت‌وساز یا کشاورزی فعالیت می‌کنند و تنها عده کمی از آنها اجازه فعالیت در کارخانه‌ها یا بخش خدمات را دارند.

XS
SM
MD
LG