لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

اسرائیل: گزارش سرنگون شدن هواپیمای اسرائیلی در سوریه نادرست است


در حالیکه برخی منابع نزدیک به سوریه مدعی زدن هواپیمای اسرائیلی شده اند، یک سخنگوی ارتش اسرائیل تاکید کرده است همه گزارش های مربوط به سرنگون شدن هواپیمای اسرائیلی نادرست است.

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست روز جمعه نه آذر نوشت که ارتش اسرائیل گزارش رسانه های روسیه و سوری را رد می کند.

روز پنجشنبه خبرگزاری روسی ریا نیز به نقل از منابع امنیتی سوریه گفته بود سوریه یک هواپیمای اسرائیلی و چهار موشک اسرائیلی را سرنگون کرده است.

خبرگزاری دولتی سانا در سوریه نیز به نقل از منابع نظامی گزارش داد که سیستم دفاع هوایی سوریه «اهداف متخاصم» در الکسوه را سرنگون کرد و «اسرائیل به اهداف خود نرسید.»

ارتش اسرائیل روز جمعه تایید کرد که یک موشک ضد-هواپیما را در بلندی های جولان کشف کرده است.

به نوشته روزنامه اسرائیلی جروزالم پست، ارتش اسرائیل تایید کرد که بخش هایی از یک موشک ضدهوایی سوریه را در یک منطقه از بلندی های جولان پیدا کرده است.

این قطعات چند ساعت پس از آن کشف شد که دولت سوریه اعلام کرد «یک هدف متخاصم» را در بخش های جنوبی کشور، پنجشنبه شب سرنگون کرده است.

جروزالم پست به نقل از رسانه های محلی گزارش داده است که، موشک های اسرائیلی سایت های یک گروه مورد حمایت ایران در منطقه «الکسوه» در جنوب دمشق و در حدود ۵۰ کیلومتری مرز با اسرائیل را پنجشنبه شب هدف قرار دادند.

جروزالم پست می نویسد تنش نظامی پنجشنبه شب اسرائیل، اولین حمله این کشور پس از سرنگون شدن یک هواپیمای روسی است که منجر به بروز تنش بین مسکو و اورشلیم شد.

روسیه اخیرا به سوریه پدافند هوایی پیشرفته اس-۳۰۰ داده است، با این حال اسرائیل می گوید به عملیات خود در سوریه تا زمانی که ایران حضور نظامی دارد، ادامه خواهد داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG