لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

اسرائیل محوطه سازمان‌دهی «حملات تروریستی» زیر یک مسجد در کرانه باختری را در هم کوبید


تصویری از داخل مسجد الانصار واقع در اردوگاه آوارگان جنین که هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفت. یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲
تصویری از داخل مسجد الانصار واقع در اردوگاه آوارگان جنین که هدف حمله هوایی اسرائیل قرار گرفت. یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲

هواپیماهای اسرائیلی بامداد روز یکشنبه ۳۰ مهر محوطه‌ای زیر یک مسجد در کرانه باختری را که از سوی ستیزه‌جویان فلسطینی برای سازمان‌دادن «حملات تروریستی علیه غیرنظامیان» مورد استفاده قرار می‌گرفت، هدف حمله قرار دادند.

خدمات هلال احمر فلسطینیان از کشته‌شدن یک فلسطینی و زخمی‌شدن سه نفر دیگر در این حمله خبر داد.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک پزشک فلسطینی گزارش داد دست‌کم یک نفر طی این حمله کشته شده است.

به دنبال حمله تروریستی ۱۵ مهر ستیزه‌جویان فلسطینی به اسرائیل، موج فزاینده‌ای از خشونت کرانه باختری را فرا گرفته و حمله بامداد یکشنبه دست‌کم دومین حمله هوایی اسرائیل به این منطقه بوده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد محوطه زیر مسجد الانصار در اردوگاه جنین، متعلق به عوامل حماس و جهاد اسلامی است.

طبق بیانیه، «طبق اطلاعاتی که اخیرا دریافت شد، تروریست‌های خنثی‌شده در حال سازمان‌دهی یک حمله تروریستی قریب‌الوقوع بودند.»

حساب رسمی ارتش اسرائیل در رسانه اجتماعی «ایکس» با انتشار تصاویر هوایی از اردوگاه جنین و مسجد الانصار اعلام کرد مسجد مزبور به عنوان مرکز فرماندهی طرح‌ریزی و اجرای حملات تروریستی علیه غیرنظامیان مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در این تصاویر، ورودی به یک پناهگاه زیر مسجد و همچنین محل ذخیره‌کردن سلاح‌های این دو گروه ستیزه‌جوی فلسطینی مشخص شده است.

اوایل سال جاری میلادی نیز اردوگاه آوارگان جنین هدف یک عملیات نظامی عمده اسرائیل قرار گرفت.

ویدیوهای منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهند حفره‌ای در یکی از دیوارهای بیرونی مسجد به وجود آمده، ده‌ها فلسطینی در حال ارزیابی خسارت وارده هستند، و صدای آژیر آمبولانس شنیده می‌شود.

ساکنان اردوگاه جنین گفتند ارتش اسرائیل به آنها اخطار داده بود به دلیل حمله قریب‌الوقوع به اردوگاه از ستیزه‌جویان فلسطینی دور بمانند. به گفته آنها، اخطاریه ارتش اسرائیل به تاریخ دقیقی اشاره نکرده بود.

به گفته مقامات فلسطینی، پس از حمله ۱۵ مهر ستیزه‌جویان فلسطینی به اسرائیل، دست‌کم ۸۴ فلسطینی ساکن کرانه باختری در جریان درگیری با نیروهای اسرائیلی جان خود را از دست داده‌اند.

پنجشنبه گذشته نیز ارتش اسرائیل از حمله هوایی به یک اردوگاه آوارگان در نزدیکی شهر طولکرم به منظور دستگیری مظنونان و مصادره اسلحه خبر داد. منابع فلسطینی از کشته‌شدن ١٢ فلسطینی در جریان این حمله خبر داده بودند.

XS
SM
MD
LG