لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

پنج فرمانده حماس در غزه به دنبال حمله هوایی اسرائیل کشته شدند


آرشیو
آرشیو

ارتش اسرائیل روز پنجشنبه چهارم آبان، اعلام کرد که با کمک اطلاعاتی شین بت، آژانس امنیت این کشور، در حملات هوایی به نوار غزه، پنج فرمانده ارشد گروه شبه نظامی حماس را کشته است.

ارتش اسرائیل اسامی این فرماندهان حماس را شادی بارود، معاون اداره اطلاعات حماس؛ حسن عبدالله، رئیس نیروی موشکی در خان یونس شمالی؛ رفعت عباس، فرمانده یکی از گردان های حماس؛ ابراهیم جدووا، معاون او؛ و طارق معروف، یکی از فرماندهان پشتیبانی رزمی اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش شادی بارود و یحیی سنوار رهبر حماس از غزه طراح حمله روز ۱۵ مهر به اسرائیل بوده اند.

ارتش اسرائیل همچنین اشاره کرد که شادی بارود «مسئول طراحی حملات تروریستی متعدد علیه غیرنظامیان اسرائیلی بوده است.»

در حمله روز ۱۵ مهر، بیش از ۱۴۰۰ اسرائیلی کشته شدند که اکثر آنها غیر نظامی بودند. اسرائیل در واکنش به این حمله، نوار غزه را محاصره و عملیات نظامی را آغاز کرد.

مقام های حماس که کنترل غزه را در دست دارد، می گویند که بیش از ۶۵۰۰ تن کشته شده اند که اکثر آنها غیر نظامی هستند. در مقابل، اسرائیل با اعلام این که مواضع حماس را هدف قرار می دهد، این گروه تحت حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی را متهم می کند که از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

در این حال یوآو گالانت وزیر دفاع اسرائیل روز پنجشنبه درباره حمله زمینی این کشور به نوار غزه گفت که حمله زمینی هنگامی انجام خواهد شد که شرایط فراهم شود.

او اشاره کرد که «آن روز خیلی هم دور نیست.»

XS
SM
MD
LG