لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۸

 گفتگوی وزیر امور خارجه اسرائیل با همتایان بلغارستانی و رومانیایی خود درباره جبهه مشترک علیه ایران


الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل، روز سه‌شنبه با همتایان بلغارستانی و رومانیایی خود درباره «جبهه مشترک» علیه ایران و تعمیق روابط سیاسی و اقتصادی بین دو کشور گفت و گو کرد.

به گزارش شبکه خبری «آی ۲۴ نیوز»، بلا استولر، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل اعلام کرد، نیکولای میلکوف، وزیر امور خارجه بلغارستان و کوهن در گفتگوهای خود بر لزوم افزایش مشارکت بلغارستان در حمایت از اسرائیل در مجامع بین‌المللی، به ویژه در مورد موضوع ایران، توافق کردند.

وی خاطرنشان کرد که بلغارستان یکی از اعضای هیئت مدیره ناظر هسته‌ای سازمان ملل است.

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، هفته گذشته ایران را به ایجاد تغییرات پنهانی و بدون اعلام در یکی از خوشه‌های غنی‌سازی اورانیوم متهم کرد، گزارشی که به گفته ایالات متحده و متحدانش نشان می‌دهد، ایران در اجرای تعهدات هسته‌ای ناسازگار است.»

بر اساس گزارش‌ها، اسرائیل هفته قبل یک حمله پهپادی به یک مجتمع دفاعی که محل ذخیره موشک های بالستیک ایران است، انجام داد. این در حالی است که اورشلیم معمولا چنین حوادثی را تایید نمی‌کند.

اسرائیل پیش از این اعلام کرده است در صورتی که دیپلماسی نتواند برنامه‌های هسته‌ای یا موشکی تهران را محدود کند، اقدام نظامی علیه اهداف ایران را رد نمی‌کند.

کوهن در گفتگو با بوگدان اوروسکو، وزیر امور خارجه رومانی نیز از بخارست خواست که از درخواست اسرائیل برای اعلام تروریستی بودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط اتحادیه اروپا، حمایت کند.

XS
SM
MD
LG