لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۵

روش جدید دانشمندان اسرائیلی برای درمان سرطان پروستات


جک بنیل، اورولوژیست ارشد دانشگاه تل آویو
جک بنیل، اورولوژیست ارشد دانشگاه تل آویو

اخیرا دو دانشمند اسرائیلی روش جدیدی برای مقابله با بیماری سرطان پروستات به کار برده اند که بیماران را به بهبودی کامل امیدوار کرده است.

در روشی که از سوی این دو دانشمند اسرائیلی در موسسه علوم ویزمن ابداع شده، سرطان پروستات بدون استفاده از شیمی درمانی و تنها با استفاده از تابش نور درمان می شود.

هر دوره درمان با این روش تنها ۹۰ دقیقه طول می کشید و ام آر آی ۵۰ بیماری که این روش بر روی آنها انجام شده نشان دهنده از بین رفتن غدد سرطانی در تنها دو هفته بوده است.

جک بنیل، اورولوژیست ارشد دانشگاه تل آویو این روش را بسیار موثر می داند و می گوید این روش نور درمانی پویاست که در آن ما می توانیم غدد سرطانی را هدف قرار داده و می توانیم آنها را به طور کامل از بین ببریم.

در این روش با استفاده از شیوه الترا ساوند، رساناهایی در نزدیکی شریان های تغذیه کننده غدد سرطانی قرار داده می شود. در مرحله بعد فیبرهای نوری بر روی این رساناها قرار داده می شوند. سپس دارویی که از سوی موسسه "بیوتک ستبا" تولید شده به مدت ده دقیقه وارد شریان های بیمار شده که باعث می شوند در زمان نور تاباندن به فیبرهای نوری، غدد سرطانی کشته شوند.

به گفته دکتر بنیل، در این روش بافت های سالم بیمار دست نخورده باقی می مانند.

جک بنیل، اورولوژیست ارشد دانشگاه تل آویو می گوید این روشی بسیار جدید است که ما سال ها به دنبال آن بوده ایم؛ به خصوص در سرطان پروستات که ما می دانستیم بیماران زیادی هستند که بیماری های کانونی دارند اما ما هیچ وقت مجهز به تکنولوژی درمان کانونی نبوده ایم.

به گفته مخترعان با این روش درمانی جدید، بیمار دیگر از عوارض جانبی مانند شیمی درمانی، اشعه و عمل جراحی رنج نخواهد برد.

XS
SM
MD
LG