لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۲

سه فلسطینی در تیراندازی پلیس اسرائیل کشته شدند


تشدید خشونت بین اسرائیلیان و فلسطینیان روز شنبه ۱۷ اکتبر با کشته شدن سه فلسطینی، در سه حادثه جداگانه در پی کوشش برای حمله به اسرائیلیان ، ادامه یافت.

به گفته مقامات اسرائیلی، نخستین حادثه در شهر هبرون در کرانه باختری رود اردن و زمانی روی داد که یک مرد فلسطینی سعی کرد به یک اسرائیلی ساکن محل حمله کند. پلیس می گوید در اثر تیراندازی مرد اسرائیلی، فلسطینی ۱۸ ساله مجروح شد. او بعدا درگذشت.

در دومین حمله، به گفته منابع اسرائیلی، یک فلسطینی ۱۶ ساله مجهز به کارد آشپزخانه پس از آن که درصدد برآمد یه یک افسر پلیس در شرق اورشلیم حمله کند، هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

بعدا، یک مهاجم زن پس از آن که یک پلیس مرزی را در نزدیک هبرون چاقو زد، در تیراندازی پلیس کشته شد.

این حوادث، جدیدترین رویدادها در حملات فلسطینیان، اکثرا با چاقو، است که تا کنون ۷ کشته برجا گذاشته است. دستکم ۴۰ فلسطینی نیز ، اکثرا توسط سربازان و پلیس اسرائیل ، برخی در جریان حملات و دیگران در جریان تظاهرات، کشته شدند.

سه فلسطینی در تیراندازی پلیس اسرائیل کشته شدند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

پیشتر در روز جمعه ۱۶ اکتبر، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نسبت به تشدید خشونت بین اسرائیلیان و فلسطینیان ابراز نگرانی کرد و از رهبران منطقه خواست به لفاظی هایی که ممکن است به«خشونت، خشم یا سوء تفاهم»دامن بزند پایان دهند.

آقای اوباما گفت فکر نمی کند برای مهار خشونت بتوان در انتظار حل تمام مسائل نشست و افزود پس از کوشش فراوان آمریکا برای آغاز دوباره مذاکرات صلح، این بستگی به اسرائیل و فلسطینیان دارد که در صدد برقراری مناسبات سازنده تری برآیند، و « ما آماده هستیم کمک کنیم.»

قرار است جان کری وزیر خارجه آمریکا دراین هفته با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ملاقات کند. سخنگوی وزارت خارجه روز جمعه گفت این دیدار احتمالا در آلمان صورت خواهد گرفت، اما هنوز جزییات قطعی نشده است.

نتانیاهو قرار است روز چهار شنبه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ملاقات کند.

مقامات اسرائیلی و فلسطینی روز جمعه در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد یکدیگر را مسئول شدت گرفتن خشونت دانستند.

XS
SM
MD
LG