لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۲

آمریکا از منزوی کردن اسرائیل در سازمان ملل متحد حمایت نخواهد کرد


رز ماری دی کارلو قائم مقام هیاًت دائمی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد
رز ماری دی کارلو قائم مقام هیاًت دائمی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد

رز ماری دی کارلو در جلسه بحث و گفتگوئی که در شورای امنیت سازمان ملل متحد در باره شرائط موجود در خاور میانه بر قرار بود، خطاب به رئیس جلسه گفت در ماه مه گذشته پرزیدنت اوباما رئوس مطالب را برای دسترسی به صلح بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها در چارچوب یک دیدگاه جامع ترسیم کرد و گفت زمانی که مردم در خاور میانه و آفریقای شمالی گذشته را کنار بگذارند و بسوی یک صلح دراز مدت که به تمام اختلاف ها پایان دهد حرکت کنند، بیش از همیشه فوری و ضروری دیده می شود.

خانم دی کارلو سپس گفت دولت متبوع من در تمام مدت کاملاً ( در این باره) شفاف بوده است که محلی که می توان در آن مسائل مربوط به شرائط دائمی از جمله مرزها و سرزمین ها را حل کرد؛ گفتگو بین طرفین است نه (گفتگو) در یک اجتماع عمومی بین المللی مانند سازمان ملل متحد.

وی سپس گفت ما همچنین به حمایت خود از تلاش های حکومت خود مختار فلسطینی ها که در جهت قدرت بخشیدن به اقتصاد، افزایش توانائی ها و تخصص نیروهای امنیتی آنان است، ادامه می دهیم اما همان طور که پرزیدنت اوباما به روشنی گفته است تا زمانی که حماس در مسیر ترور و نفی(اسرائیل) گام بردارد؛ رهبران فلسطینی به تاًمین صلح و رفاه اجتماعی برای مردم خود دست نخواهند یافت.

رز ماری دی کارلو قائم مقام هیاًت دائمی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد آنگاه گفت این آخرین بحث باز ما در باره خاور میانه پیش از مجمع عمومی آینده ( سازمان ملل متحد) است.

بگذارید هیچ شک و شبهه ای وجود نداشته باشد که اقدام نمادین منزوی کردن اسرائیل در سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر، کشور مستقل فلسطینی ها را تاًسیس نخواهد کرد.

ایالات متحده آمریکا از فعالیت های یک جانبه ای که در سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر یا هر زمان دیگر ( در این باره) انجام شود، حمایت نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG