لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۲

سازمان ملل افزایش حملات مرزی شبه نظامیان فلسطینی را محکوم کرد


رابرت سری، فرستاده سازمان ملل متحد به خاورميانه
رابرت سری، فرستاده سازمان ملل متحد به خاورميانه

سازمان ملل متحد افزایش حملات مرزی توسط شبه نظامیان فلسطینی در نوار غزه را به شدت محکوم کرد و حق اسرائيل را برای دفاع از خود يک روز پس از آنکه یک راکت به نزدیکی کودکستانی در جنوب اسراییل اصابت کرد، تصديق کرد.

رابرت سری، فرستاده سازمان ملل متحد به خاورميانه، روز چهارشنبه گفت که حملات موشکی از نوار غزه به سوی اسرائیل «نقض آشکار قوانین بین المللی بشردوستانه» و خطر برای غير نظاميان تلقی می شود.

اين انتقاد پاسخ های شديد رهبران حماس را بهمراه داشت که گفتند سخنان آقای سری منعکس کننده «استانداردهای دوگانه» است. حماس همچنين اعلام کرد از حملات هوایی اسرائیل در سرزمین های فلسطینی به سازمان ملل متحد شکایت خواهد کرد.

هواپیماهای جنگی اسراییل در چند روز گذشته به غزه حمله کردند. از جمله اين حملات در روز شنبه پنج تن از ستیزه جویان فلسطینی کشته شدند که بالاترين رقم کشته شدگان در حمله هوايی طی دو سال گذشته بود. مقامات نظامی اسرائیل گفتند که انجام حملات پس از شليک حداقل ۱۳ خمپاره از غزه به اسرائیل انجام شد.

در همین حال، مقامات نظامی اسرائیل گفتند، آنها تانکهای مجهز به سیستم دفاعی جدیدی را در امتداد مرز غزه اعزام خواهند کرد. اين تصميم در پاسخ به استفاده ستیزه جویان فلسطینی از موشک های ضد تانک که احتمال میرود پيشرفته ترين سلاح در ميان مهمات جنگی فلسطینیان باشد، گرفته می شود.

XS
SM
MD
LG