لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۵

دختر فلسطینی که به خاطر سیلی زدن به یک سرباز اسرائیلی زندانی شده بود، آزاد شد


«عهد تمیمی» دختر فعال ۱۷ ساله فلسطینی، پس از گذراندن دوران ۸ ماه حبس از زندانی در اسرائیل آزاد شد و مورد استقبال جمعیت روستایش نبی صالح، که در مناطق اشغالی کرانه باختری قرار دارد، قرار گرفت.

او به جرم کشیده زدن به صورت یک سرباز اسرائیلی به زندان محکوم شده بود. ویدئوی این برخورد در شبکه های اجتماعی انتشار زیادی پیدا کرد.

به نوشته شبکه ان پی آر، عهد تمیمی به یک نماد مقاومت فلسطینی ها تبدیل شده است اما اسرائیلی ها او را عاملی «تحریک آمیز» برای تنش می دانند.

عهد تمیمی پس از بازگشت گفت «مردم می توانند روش مقاومت خود را تعیین کنند» و خواستار ادامه «مقاومت» شد.

محمود عباس، رئیس تشیکلات خودگردان فلسطینی نیز در رام الله با او ملاقات کرد.

عهد تمیمی به جرم حمله فیزیکی به یک سرباز اسرائیلی، و پس از آنکه مادرش این صحنه را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد، در ماه دسامبر گذشته دستگیر شد. او در یک دادگاه نظامی اسرائیل در ماه فوریه محاکمه شد و در ماه مارس موافقت کرد که خود را در اتهامات مختلف از جمله چند مورد حمله، گناهکار بداند.

تمیمی علاوه بر هشت ماه حبس، به پرداخت ۵۰۰۰ شکل، معادل ۱۴۳۷ دلار آمریکا، محکوم شد. مادرش، نریمان، نیز روز یکشنبه آزاد شد.

تمیمی در پاسخ به اینکه آیا دوباره اینکار (کشیده زدن به صورت سربازان) را انجام خواهد داد، گفت از بیم دستگیری دوباره نمی تواند حرف زیادی بزند اما امیدوار است که اشغال پایان یابد تا به این موارد دیگر زیاد فکر نکند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG