لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

اسرائیل ۶ نفر را در ارتباط با قتل نوجوان فلسطینی دستگیر کرد


درگیری معترضان فلسطینی با نیروهای امنیتی اسرائیل در جریان مراسم تشییع جنازه محمد ابوخضیر، نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی - ۱۳ تیر ۱۳۹۳
درگیری معترضان فلسطینی با نیروهای امنیتی اسرائیل در جریان مراسم تشییع جنازه محمد ابوخضیر، نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی - ۱۳ تیر ۱۳۹۳

پلیس اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد ۶ نفر را در ارتباط با کشته شدن یک نوجوان فلسطینی که جسد نیمه سوخته او هفته گذشته در اطراف اروشلیم پیدا شد، دستگیر کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام اسرائیلی گزارش داد افراد بازداشت‌شده احتمالاً از اعضای یک گروه افراطی یهودی هستند.

در جریان مراسم تشییع جنازه محمد ابوخضیر، نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی، که روز جمعه هفته گذشته برگزار شد، پلیس اسرائیل با معترضان فلسطینی در بیت‌المقدس شرقی درگیر شد.

درپی مفقود شدن سه نوجوان اسرائیلی در نزدیکی الخلیل تنش میان اسرائیل و فلسطینی‌ها تشدید شد. مقام های اسرائیل گروه حماس را مسئول آن می‌دانند.

نیروهای امنیتی اسرائیل در جریان جستجوی سه نوجوان یهودی، بیش از ۴۰۰ نفر از فلسطینی‌ها را بازداشت کردند و ۵ نفر هم در جریان درگیری‌ها کشته شدند. پیکرهای بی‌جان این سه نوجوان دوشنبه هفته گذشته در کنار اتوبانی در اسرائیل پیدا شد و یک روز پس از آن محمد ابوخضیر ربوده شد.

در اولین ساعات یکشنبه نیز، نیروی هوایی اسرائیل ۱۰ نقطه را در نوار غزه بمباران کرد. نیروی زمینی اسرائیل می‌گوید این اهداف محل پرتاب موشک به مناطق جنوبی اسرائیل بودند.

XS
SM
MD
LG