لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۷

عباس می گوید هدف استقلال فلسطین را دنبال می کند


عباس می گوید هدف استقلال فلسطین را دنبال می کند
عباس می گوید هدف استقلال فلسطین را دنبال می کند

محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی عهد کرده است علیرغم اعتراضات اسراییل و آمریکا، در صدد کسب عضویت کامل در سازمان ملل متحد برآید.
عباس روز جمعه در جمع رهبران فلسطینی در رام اله گفت عضویت کامل در سازمان ملل متحد حقی مشروع برای فلسطینیان است و او با یک «شاخه زیتون» در دست به نیویورک خواهد رفت. عباس افزود یک کشور فلسطینی باید دارای مرزهایی باشد که پیش از آن که اسراییل کنترل سرزمین های فلسطینی را در سال ۱۹۶۷ بدست بگیرد، وجود داشتند.
انتظار می رود عباس برنامه خود را در سخنانی در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در اول مهر اعلام کند. او ممکن است سپس درخواستی به شورای امنیت ارائه دهد که می خواهد فلسطین مستقل بعنوان کشور عضو پذیرفته شود.
فرستادگان آمریکا در کوشش برای احیای مذاکرات صلح و جلوگیری از تلاش فلسطینیان در سازمان ملل متحد، بین رهبران اسراییل و فلسطینی در آمد و شد بوده اند. اسراییل و آمریکا با حرکت های یک جانبه فلسطینی ها بسوی ایجاد یک کشور مستقل مخالف هستند. کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که پرزیدنت اوباما هفته آینده برای بحث درباره راه های احیای مذاکرات صلح خاورمیانه با نتانیاهو ملاقات خواهد کرد. او نیز در مجمع عمومی سخن خواهد گفت.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت مذاکرات صلح تنها راه برای حل مناقشه اسراییل و فلسطینیان است. او افزود فرستادگان آمریکا به تشویق اسراییل و فلسطینیان به بازگشت به میز مذاکرات ادامه خواهند داد.

XS
SM
MD
LG